'Şampiyonlar Ligi grup maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayabiliriz'

  • Giriş : 17.05.2006 / 00:00:00

Polat: "Şampiyonlar Ligi grup maçlarını Olimpiyat Stadı'nda oynayabiliriz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galatasaray Spor Kulübü Mali ve Sportif İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Futbol Şube Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Adnan Polat, Metin Oktay Tesisleri'nde, Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Sportif Direktör Bülent Tulun ve yönetici Tunca Hazinedaroğlu ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.
Fenerbahçe yöneticilerinin, ''Adnan Polat yönetimde olmadığı zamanda bize 'Fenerbahçe'nin 10 yıl gerisinde kaldık' demişti'' şeklindeki sözlerini yanıtlayan Polat, ''Stat konusunda doğru söylüyor. Biz 10 yıldır stat yapamıyoruz, ancak Fenerbahçe artık gündemimizde değil. Çok büyük sportif yarışma oldu, Galatasaray şampiyon oldu. Onlar çok büyük performans gösterdi, onlar da en az bizim kadar takım olarak hak ettiler. Şampiyonluğa çok endekslendiler, üzüldüler, ama futbolun acı gerçeği bu. Geçen sene de bizim başımıza gelmişti. Ben Fenerbahçe'ye başarılar diliyorum. Artık gündemimizde değil.'' diye konuştu.

-"ŞAMPİYONLUĞUN BANA MAL EDİLMESİNDEN RAHATSIZLIK DUYUYORUM"-


Galatasaray Futbol takımının şampiyonluğunun kendisine mal edilmesinden ciddi rahatsızlık duyduğunu ifade eden Polat, "Bu şampiyonlukta bizden önceki yönetiminde büyük payı vardır. Şampiyonlukta yöneticiler Fatih Gökşen ve Bülent Tulun'un büyük payı var. Biz sadece son 1.5 ay içinde görev aldık. Elimizden gelen katkıyı yaptık. Allah da yardım etti şampiyon oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Transfer çalışmaları hakkında da bilgiler veren Polat, "İçinde bulunduğumuz ekonomik yapacağımız transferleri etkileyecektir. Mali durumumuz orta ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Para sıkıntısından kurtulmak için mutlaka kampanyalar düzenleyeceğiz. Taraftarlarımız markalı ürünlerimizi tercih etsinler" diye konuştu

Polat, yasal müsadelerin alındığı takdirde önümüzdeki günlerde kampanyaların başlayacağını kaydetti.


-"İÇ TRANSFERİ BU HAFTA BİTİRECEĞİZ"-

Toplantıda basın mensuplarının iç transfer konudaki sorularını da yanıtlayan Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İç transferi bu hafta tamamlamak istiyoruz. Hocamız ile görüştük. Bazı şeyler oluştu ancak net değil. Bir tane yabancı kontenjanımız var. Diğer 5 yabancı futbolcu ile sözleşmemiz devam ediyor. İç transferde de Hasan Şaş, Ergün, Ayhan ve Hakan Şükür ile anlaşacağız. Sabri ile de opsiyonlu sözleşmemiz var. Bunu kullanmak yerine başka anlaşma yapmak istiyoruz"

Başkan Yardımcısı Polat. Fransa takımlarından Nantes Kulübü ile sözleşme imzalayan Saidou'ya da katkılarından dolayı teşekkür ederek, "Kalmak isteyen oyuncularla konuşuruz. Gitmek isteyini zorla tutamayız. Yabancı futbolcu konusunda aceleci olmayacağız. Çok önemli bir turnuva oynanacak bakalım oyuncularımıza teklifler gelecek mi ? Biraz beklemek lazım" diye konuştu.

Adnan Polat, basın toplantısında Galatasaray Futbol A.Ş.'nin başına kulübün eski menajerlerinden Adnan Sezgin'in getirildiğini de resmen açıkladı. Sezgin'in görevinin ise, Galatasaray Futbol takımı, amatör takım, Florya Tesisleri ve Futbol ile ilgili herşey olduğu belirtildi. Yine toplantıda Bülent Tulun'un sportif direktörlük görevine devam edeceği vurgulandı.


-"ŞAMPİYONLAR LİGİ MAÇLARI ALİ SAMİ YEN'DE"-


Öte yandan kulüp başkan yardımcısı Adnan Polat, Şampiyonlar Ligi ön eleme maçlarını Ali Sami Yen Stadı'nda oynayacaklarını açıklarken grup maçlarının ise Atatürk Olimpiyat Stadı'nda yapılabileceğini kaydetti. Statlarının UEFA Heyeti tarafından 10 Haziran'da denetleneceğini kaydeden Polat, "Eksikliklerimizi biliyoruz. Bunları gidermek için çalışıyoruz. Eksiklikler biterse tabiki tercihimiz mutlaka Ali Sami Yen Stadı olacaktır. Ama olmazsa grup maçları muhtemelen Olimpiyat Stadı'nda oynayacağız" diye konuştu.

Bu arada bir basın mensubunun Denizlisporlu Yusuf Şimşek'in transfer listelerinde bulunup bulunmadığı şeklindeki bir soruya ise, "Bu oyuncu ile bir görüşmemiz olmadı. Sergen'i de transfer etmek gibi bir düşüncemiz yok" diye cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious