Şampiyonlar Ligi kuraları çekildi

  • Giriş : 28.07.2006 / 00:00:00

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda kuralar İsviçre'nin Nyon şehrinde çekildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Temsilcilerimizden Galatasaray, Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti) - Valerenga (Norveç), Fenerbahçe ise Metalurgs Liepaja (Letonya) - Dinamo Kiev (Ukrayna) maçında tur atlayacak takımlarla eşleşti.
Temsilcilerimizden Galatasaray'ın rakiplerinden Çek Cumhuriyeti temsilcisi Mlada Boleslav ilk maçı kendi sahasında 3 - 1, Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev ise deplasmanda 4 - 1 kazandığı için tura daha yakın ekipler olarak görülüyorlar. Galatasaray ilk maçı 8 - 9 Ağustos'ta İstanbul'da Fenerbahçe ise yine aynı tarihte Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ilk maçını oynayacak. 3. ön eleme turundaki rövanş karşılaşmaları da 22 - 23 Ağustos tarihlerinde oynanacak.

Elemelerden gelecek 16 ve doğrudan lige katılacak 16 takımla oluşacak 32 takımın Avrupa Şampiyonlar Ligi mücadelesi 12 - 13 Eylül tarihlerinde dörderli 8 grupta oynanacak maçlarla start alacak. Bu turda elenen takımlar ise UEFA Kupası'na 1. turdan itibaren iştirak edecekler.

Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda yapılan kura çekilişi sonrasında eşleşmeler şöyle oldu;

Galatasaray - Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti)-Valerenga (Norveç)

Fenerbahçe&B36 Torshavn - Metalurgs Liepaja (Letonya)&Dinamo Kiev (Ukrayna)

Sherrif Tiraspol (Moldova)&Spartak Moskova (Rusya) - Slovan Liberic (Çek Cumhuriyeti)

Shakhtar Donetsk (Ukrayna) - Hafnarfjordur (İzlanda)&Legia Warşova (Polonya)

FC Zürich (İsviçre)&Salzburg (Avusturya) - Valencia (İspanya)

Levski Sofya (Bulgaristan)&Sioni Bolnisi (Gürcistan) - Chievo Verona (İtalya)

Hearts (İskoçya)&Siroki Brijeg (Bosna Hersek) - AEK Atina (Yunanistan)

CSKA Moskova (Rusya) - Djurgarden (İsveç)&Ruzomberok (Slovakya)

Milan (İtalya) - Cork City (İrlanda)&Kızılyıldız (Sırbistan)

Standard Liege (Belçika) - Gorica (Slovenya)&Steua Bükreş (Romanya)

Austria Vienna (Avusturya)-Benfica (Portekiz)

Ekranes (Litvanya)&Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - Arsenal (İngiltere)

FC Kopenhag (Danimarka)&MyPa 47 (Finlandiya) - Ajax (Hollanda)

Hamburg SV (Almanya)-Osasuna (İspanya)

Liverpool (İngiltere)-Maccabi Haifa (İsrail)

Lille (Fransa) - Debrecen (Macaristan)&Rabotnicki Üsküp (Makedonya)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious