Şampiyonluğu hak ettik!

Şampiyonluğu hak ettik!.7498
  • Giriş : 25.06.2007 / 15:46:00
  • Güncelleme : 25.06.2007 / 16:43:35

İspanya Birinci Basketbol Ligi'nde (ACB) mücadele eden 3 Türk basketbolcudan biri olan Real Madrid'in oyun kurucusu Kerem Tunçeri, "Şampiyonluğu hak ettik" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

ACB'de lig kupasını kazanan ilk Türk olarak tarihe geçen Kerem Tunçeri, kupayı 6 Temmuz tarihinde evleneceği eşi Tuğba'ya ve ailesine adadığını söyledi.

Kerem, Madrid'deki ilk senesinde her zaman yanında olan Tuğba'nın zor günlerinde de kendisine büyük destek olduğunu ifade etti.

Son yıllarda çok eleştirilen ve sezon başında da hiçbir Basketbol yorumcusu tarafından favori gösterilmeyen Real Madrid, ULEB Kupası ile ACB Kupası'nı kazanarak ve Kral Kupası'nda da final oynayarak herkesi şaşırttı.

Real Madrid'in başarısını “çok çalışmak vetakımda çok iyi bir kimya oluşturulmasına” bağlayan Türk basketbolcu, “Belki Basketbol olarak futboldaki gibi üst düzey bir seviyle olmayabilir ama Real Madrid büyük kulüp olduğunu oyuncularına yaşatıyor, ben yaşadım. Kulübün ortamı, maçlara olan ilgi çok güzel” diye konuştu.

Madrid'deki ilk sezonunda kısa sürede uyum sağlayan Kerem, özellikle final serisinde gösterdiği başarılı performans ile ilgili olarak da “Ben her zaman koçunbana verdiği taktiğe göre oynuyorum. Eğer sadece top dağıtmamı istiyorsa ben de sadece onu yapıyorum. Ama final serisinde şut yüzdem daha iyiydi ve iyi savunma yaptım” ifadesini kullandı. Takımı bozmadan 1-2 ilaveile iddialarını daha da büyüteceklerine inanan 28 yaşındaki Türk basketbolcu, gelecek sezon ki hedefini “Madrid'de yapılacak Avrupa Ligi 4'lü finaline katılmaya hak kazanıp, Avrupa Ligi Kupası'nı kazanmak” olarakgösterdi.

"KUPA SEVİNÇLERİNİ TÜRK BAYRAĞI İLE YAPIYORUM"

Bu arada ULEB Kupası'nda olduğu gibi lig şampiyonluğunu da Türk bayrağını salonda sallayarak kutlayan Kerem, “Türküm ve bundan her zaman gurur duyuyorum. Türk bayrağını herkesin görmesini istediğimden. Kupa kutlamalarında Türk bayrağı ile seviniyorum” dedi.

Kerem ayrıca 6 Temmuz tarihinde İstanbul'da yapacağı düğüne Real Madrid kulübü başkanı Ramon Calderon ile takımdaki arkadaşlarından Felipe Reyes, Raul Gonzalez, Alex Mumbru, Marco Tomas ve Sekuliç'in de geleceğini söyledi.

Kerem, İstanbul'da evlendikten sonra balayı için Yunan adalarına gideceğini belirtti.

Öte yandan Real Madrid Basketbol takımı, Futbol takımının da yaptığı gibi şampiyonluk kupasını geleneksel olarak her kupanın kutlandığı Madrid'deki Cibeles Meydanı'nda yaptı. Real Madrid, resmi olarak bugün Madrid Özerk Yönetimi Başkanı ve Belediye Başkanı tarafından da kabul edilirken, Lübnan'da 6 İspanyol askerinin öldürülmesinden dolayı yasta olunması sebebiyle kentin merkezindeki Özerk Yönetim Hükümet Binası'nın balkonunaçıkıp, kupa ile birlikte Madridlilerle kutlama yapılması organizasyonu iptal edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious