'Şampiyonluğu kendi elimizle Galatasaray'a verdik'

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Fenerbahçe ile yeniden anlaşan Servet Çetin, yaptığı açıklamada şampiyonluğu Galatasaray'a kendi elleriyle verdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sürekli sakatlıklarla boğuştuğunu belirten milli futbolcu yeni sezondan umutlu. Genç futbolcu, şöyle devam etti: "Sözleşmem 3 yılın ardından bu sezon bitiyordu. Bugün yönetimle biraraya gelerek 3 yıllık daha beni Fenerbahçeli yapan sözleşmeye imza attım. Zaten Fenerbahçe'nin 100. yılında forma giyeceğimi biliyordum. İnşallah iyi bir sezon geçiririm. Çünkü geçtiğimiz sezonlarda sakatlıklar yaşadım. Sezon başına yetişemedim. Benim gibi defans oyuncuları fiziki mücadele yaptığı için bunlar önemli."


-"ŞAMPİYONLUĞU KENDİ ELİMİZLE Galatasaray'A VERDİK"-


Milli futbolcu, kaçan şampiyonluğun şokunu atlatamadıklarını, taraftarlardan çok daha üzgün olduklarını söyledi. Servet sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kaçırılan şampiyonluğun hala şokundayız. Toparlanmamız lazım. 100. Yılda camia bizden büyük başarılar bekliyor. Açıkcası şampiyonluğu Galatasaray'a kaptırdık. Yapacak bişey yok. Çok üzgünüz. Galatasaray'da buraya kadar geldiğine göre onlarda haketti. Ama biz kendi elimizle şampiyonluğu kaçırdık."


-"BİZ FENERBAHÇE'NİN İŞÇİLERİYİZ"


Başkan Aziz Yıldırım'ın istifasına çok üzüldüklerini belirten Servet Çetin, "Umuyorum ki Başkanımız tekrar kulübün başına gelir. Kendisi büyük hizmetler vermiş bir insan" dedi.

Teknik direktör konusunada değinen Servet, "Hocamız bir ameliyat geçirecek kendisine geçmiş olsun diyoruz. Gelecek olan yeni teknik direktör açıkcası biz futbolcuları ilgilendirmiyor. Bizler Fenerbahçe kulübünün işcileriyiz. Tabiki yöneticilerimiz Fenerbahçe'nin 100. yılına yakışır, ideallerini yerine getirecek bir teknik adamı göreve getirecektir. Dediğim gibi biz işcileriz." şeklinde konuştu.


-"BU TAKIMDA ASKER DE VAR LİDER DE"-


Takımda arkadaşlık ortamının çok iyi olduğunu söyleyen Servet, takımda asker futbolcunun da, lider futbolcunun da bulunduğunu söyledi. Milli futbolcu,"Takım içinde ardakaşlık çok iyiydi. Gençlerle olsun, yabancı futbolcu arkadaşlarımızla olsun hiç problem yaşamadık. Bu takımda hem asker futbolcuda var, hem lider futbolcuda var. Kaptanımız Ümit Özat tam bir lider futbolcu. Takımda asker futbolcu yok sözüne katılmıyorum. Rahat bir şekilde bu sezon şampiyonluğa ulaşmalıydık ancak olmadı. Çok üzgünüz."

-"DİĞER TAKIMLAR BİZE KARŞI DAHA ÇOK MOTİVE OLUYOR"-

Fenerbahçe'ye karşı oynayan takımların daha çok konsantre olduklarını belirten Servet, 17 kulübün kendilerine cephe almasına rağmen mücadelenin saha içerisinde yaşandığını vurguladı. Genç futbolcu, sözlerini şöyle tamamladı: "17 kulüb de bize karşı cephe alsa sonuçta Futbol sahada oynanıyor. Hiç kimse sahaya yenilmek için çıkmaz. Bizde galip gelmek için elimizden geleni yaparız sahada. Ama bir gerçek varki Fenerbahçe'ye karşı oynayan takımlar daha çok konsantre oluyor. Onlarada hak veriyorum çünkü yılda bir iki kez böyle maçlara çıkıyorlar."

Bu arada Nobre'nin takımdan ayrılması konusunada değinen Servet, "Nobre'nin gitmesini normal karşılıyorum. Kendisi profesyonel bir futbolcu. Fenerbahçe'ye büyük katkıları oldu. Bu tür transferler futbolda olan şeyler. Yeni kulübünde başarılar diliyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious