Şampiyonluğun önemi yok

Şampiyonluğun önemi yok.8465
  • Giriş : 06.05.2008 / 22:58:00

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu, ligde bu sezonki şampiyonluk yarışının Trabzonspor için bir önem taşımadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hacısalihoğlu, Tolga Zengin'in nikah törenin ardından basın mensuplarının hafta sonundaki Fenerbahçe maçı ve transfer çalışmalarıyla ilgili sorularını yanıtladı.

Ligdeki diğer takımların konumlarının, iddiasının Trabzonspor'u ilgilendirmediğini belirten Hacısalihoğlu, ''Trabzonspor, dört büyükler içindeki rakiplerinden biriyle karşılaşacak ve bu karşılaşmayı derbi rekabetiyle oynayacak. Her maç gibi Trabzonspor, bu maça da galibiyet azmiyle çıkacaktır'' dedi.

Trabzonspor'un sezonun son haftasında iyi Futbol ile galibiyeti hak edecek neticeyi alacağını umut ettiklerini ifade eden Hacısalihoğlu, ''Böylece yapılacak transferlerle de gelecek sezona daha heyecanla girme imkanı yakalamış oluruz. Diğer takımların şampiyonluk yarışı Trabzonspor için önem taşımıyor. Trabzonspor, her maça galibiyet için çıktığı gibi bu maça da o düşünceyle çıkacak'' diye konuştu.

Hacısalihoğlu, Belçika Birinci Lig takımlarından Germinal Beerschot takımının orta saha oyuncusu Arjantinli Gustavo Colman'nın transferinde ailesinden kaynaklanan bir sorun olduğunu ve bunu aşmaya çalıştıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

''Yabancı tüm futbolcularda olduğu gibi başka ülkeye gitmede yaşanan sorunlar yaşanıyor. Bu oyuncu ve kulübüyle bir sorunumuz yok. Ailesinin, Trabzon'un uzak şehir olmasından dolayı bir takım tereddütleri var. Bunları da kısa süre içinde ortadan kaldıracağımıza ve transferi gerçekleştireceğimize inanıyoruz.''

Transferde resmi sözleşme yapılmadan her an sürprizle karşılaşabileceğini kaydeden Hacısalihoğlu, ''Biz bu sürprizleri aza indirmek istiyoruz. Trabzonspor'un, bu sezon diğer takımlardan önce geniş kapsamlı araştırma yapma şansı vardı. Bunu iyi kullandığımızı düşünüyoruz. Birçok oyuncuyla transferde son aşamaya geldik. Ama arzu edilmese bile sürprizlerle karşılaşılabiliyor. Alternatif çalışmalarımız da var'' ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious