Şampiyonluk için Fener'i yenmeliyiz

Şampiyonluk için Fener'i yenmeliyiz.19799
  • Giriş : 28.11.2008 / 21:19:00

Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, şampiyonluğun en önemli adaylarından biri olduklarını ancak henüz "şampiyonuz" demek için erken olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, Bursa'nın İnegöl ilçesindeki Beşiktaşlılar Derneği'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin her yerinde dernek açarak siyah-beyazlı taraftarları bir çatı altında toplamaya çalıştıklarını belirtti.

Bursaspor ve Beşiktaş Kulübü arasında yaşanan soruna değinen Erdoğan, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu ifade ederek, "Sporda zaman zaman yaşanan kavga ve saldırganlık içeren olayları hiçbir zaman tasvip etmedik, etmeyiz de" dedi.

Erdoğan, iki komşu il olan Bursa ve İstanbul'un güzide takımları Bursaspor ve Beşiktaş arasında zaman zaman kendini bilmez kişilerin neden olduğu tatsızlıklar yaşandığını dile getirerek, "Bunu yapanlar elbet doğru yolu bulacaklardır. Biz, Beşiktaş Kulübü olarak her zaman sporda şiddetin karşısındayız" diye konuştu.

Beşiktaş'ın Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk yarışının en iddialı ekiplerinden birisi olduğunu kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:
"Ancak henüz şampiyonuz demek için çok erken. Önümüzde uzun bir yol var. Bu yolda en önemli engellerden bir tanesi olan Fenerbahçe ile yarın akşam karşılaşacağız. Fenerbahçe'yi yenerek yolumuza kayıpsız devam etmek istiyoruz."

Törene, Erdoğan'ın yanı sıra İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Beşiktaş Yönetim Kurulu üyeleri Nedim Sarsmaz, Behçet Ümitlen, siyah-beyazlıların eski oyuncularından Necdet Ergün, Mehmet Ekşi, İnegölspor Kulübü Başkanı Abdullah Ezim ve çok sayıda davetli katıldı.

Konuşmaların ardından İnegöl Beşiktaşlılar Derneği, mehter takımının konserinin ardından törenle açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*