“Şampiyonluk için inancımız tam”

  • Giriş : 15.01.2007 / 00:00:00

Galatasaray Cafe Crown ve Milli Takım'ın başarılı basketbolcusu Fatih Solak, ilk yarısı sona eren basketbol liginde ikinci yarıya iyi hazırlanıp şampiyonluğa ulaşacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Basketbol Milli Takımı ve Galatasaray Cafe Crown'un başarılı basketbolcusu Fatih Solak, Beko Basketbol Ligi'ne verilen aranın ardından memleketi Kayseri'de dinlenmeye çekildi. Bir haftalık ara için kente gelen ünlü basketbolcu, Kayseri'nin meşhur yemekleri pastırma ve mantı eşliğinde ailesiyle hasret gidermeye başladı. Şehirde arkadaşlarıyla da bir araya gelen Fatih Solak, bir alışveriş merkezinde dondurma dağıttıktan sonra ligin ilk yarısı ve hedeflerine ilişkin açıklamalar yaptı. Takımıyla birlikte sezonun ilk yarısını iyi geçirdiklerini belirten Fatih Solak, takımın birçok oyuncusunun yeni olmasına karşın derbi ve diğer maçlardan iyi sonuçlar aldıklarını söyledi. Ligi 5. sırada bitirdiklerini belirten Solak, ikinci yarı için de iddialı konuştu: "Fenerbahçe ve Ülker güçlerini birleştirdi. Öbür taraftan Türk Telekom, Efes Pilsen ve Beşiktaş gibi takımlarda güçlü kadrolar oluşturdular. Ancak her şey tabi paradan ibaret değil. Takım içinde uyum da çok önemli. Bizde uyumlu bir kadroya sahibiz. İkinci yarı için iyi hazırlanıyoruz. Öncelikle hedefimiz ilk dörde kalmak ardından tabi yarı final ve en azından final oynayabilmek. Bunu başaracak inanca sahibiz. Şampiyon olmayı istiyoruz."

Basketbolcu olarak hedeflerini de açıklayan Fatih Solak, Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi(NBA)'ne dönmeyi planladığını dile getirdi. Galatasaray'da sezonu iyi bir performansla tamamlamayı düşündüğünü belirten Solak, ardından da ikinci kez NBA adım atmayı hedeflediğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious