Şampiyonluk kutlamaları gergin geçti

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

Konya'da Galatasaray'ın şampiyonluk kutlamaları geç vakte kadar sokaklarda konvoylar halinde devam ederken zaman zaman gergin anlar yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Turkcell Süper Ligi'nin son haftasında Galatasaray, Kayserispor'a galip gelmesiyle şampiyonluğunu ilan ederken Türkiye'nin her yerinde olduğu gibi Konya'da da Galatasaray'ın şampiyonluğu kutlandı.

Sokaklara dökülen sarı-kırmızılı taraftarlar, ellerine aldıkları Galatasaray bayraklarıyla şehir sokaklarını gezerken, bazı taraftarlar uzun konvoylar oluşturarak korna çaldı. Gittikçe kalabalıklaşan taraftar topluğu bir araya gelirken, çevik kuvvet ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Bazı taraftarlar Fenerbahçe aleyhine solanganlar atarken, bazıları da şampiyonluk marşları söyleyip maytap patlattı.

'Nalçacılar' olarak adlandırılan, Konyasporlu taraftarların bir kısmı ellerine geçirdiği Galatasaray bayrağını yakarken, Konyasporlu taraftarlar Galatasaraylı bir taraftara saldırdı. Saldırıdan kaçmaya çalışan sarı-kırmızılı taraftar bir bakkala sığındı, ancak Konyasporlu taraftarlar, Galatasaraylı taraftara saldırmakla ısrar edince, bakkalı işleten bayan, Konyasporlu taraftarlara silah çekti.

Zafer Meydanı'nda bir araya gelen Galtasaraylı taraftarlar uzun bir süre tezahüratlarda bulundu. Taraftarla daha sonra toplu bir halde Konya sokaklarında slogan atarak yürümeye başladı. Gittikçe etrafa dağılan kalabalık taraftar, şehir yollarına taşarak trafiğin akışını aksatırken, tramvay yolu bir süre yola kapandı. Çevik kuvvet ekipleri taraftarları dağıtmak için uyarılarda bulundu, ancak taraftarın uyarılara kulak asmaması sonucu, çevik kuvvet ekipleri ile taraftarlar arasında gergin anlar yaşandı. Taraftarlar, çevik kuvvetin kendilerini dağıtmaması için yere otururken, kimi taraftarlar Alaaddin Tepesi'ne çıktı.

Kalabalık, daha sonra çevik kuvet ekipleri tarafından olaysız bir şekilde dağıtıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious