Şampiyonluk kutlamalarında olay

Şampiyonluk kutlamalarında olay.9274
  • Giriş : 01.06.2009 / 18:50:00
  • Güncelleme : 01.06.2009 / 18:51:45

Beşiktaş'ın şampiyonluk kutlamaları Kadıköy Bağdat Caddesi'nde olaylı geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş bayrağı olan araçlar bir grubun saldırısına uğradı,bazı vatandaşlar araçlarının içerisinden çıkarılıp dövülürken, olayı görüntülemek istelen haberciler de saldırıdan nasibini aldı.

Saldırıya uğrayan bazı vatandaşlar konuşmaktan kaçındı. Polisin bir süre sonra cadde'de güvenlik önlemi almasına rağmen saldırılar sürdü. Saldırganlardan bazıları sivil polisler tarafından gözaltına alındı. Aracı zarar gören bir vatandaşta karakola gederek şikayette bulundu. Bağdat caddesi üzerinde polisin aldığı güvenlik önlemleri devam ediyor.

Bursaspor taraftarları, genç kızları tartakladı

Bursaspor taraftarları, 2008-2009 sezonunu şampiyon tamamlayan Beşiktaşlı taraftarların sevinmelerine izin vermedi. Şehrin ana arterlerinde kalabalıklar halinde gezen Bursasporlu taraftarlar, Beşiktaş formalı 2 kıza sözlü sataşmada bulunup, bir kızı da darp etti. Korna çalan araçlara tepki gösteren yeşil-beyazlı taraftarlardan 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Turkcell Süper Lig'in yeni şampiyonu Beşiktaş'ın Bursa'daki taraftarları, takımlarının şampiyonluk sevincini yaşayamadı. Beşiktaş ile Bursaspor kulüpleri arasındaki husumet nedeniyle Beşiktaşlı taraftarlar Bursa'da sokağa çıkamadı.

Takımlarının formasını giyerek sokakta yürüyen 2 kadın taraftar da, Bursaspor taraftarlarının sözlü sataşmalarıyla karşılaştı. Maçların biterek Beşiktaş'ın şampiyonluğunun kesinlik kazanmasının ardından Heykel'de toplanan Bursaspor taraftarları takımlarının lehine slogan atmaya başladı.

Beşiktaşlıların sevinmesini yasaklayan taraftarlar, kara kartalı destekleyenlere hakaretlerde bulundu.

Bu sırada Beşiktaş forması giyen iki genç kız, Atatürk Heykeli'nin önünden geçtikleri sırada kameralara dönerek, 'Burası bizim de hakkımız, sevinmek bizim de hakkımız' dedi. Bunun üzerine Bursasporlu taraftarların sözlü sataşmaların ve tacizlerine maruz kalan genç kızlar olay yerinden uzaklaştı.

Polis, taraftarların dağılması için mücadele verirken, olay çıkartan ve korna çalan araçlara saldıran iki Bursaspor taraftarını da gözaltına aldı.
Öte yandan, Altıparmak Caddesi üzerinde de Beşiktaş forması giyerek dışarı çıkan genç bir kız yeşil-beyazlı taraftarlarca darp edildi.

Polis tarafından olay yerinden uzaklaştırılan genç kız, telefonla ailesine bilgi verirken gözyaşlarını tutamadı. Öğrenci olduğu öğrenilen genç kız arkadaşıyla birlikte taksiye bindirilerek evine gönderildi.

Polis, Bursasporlu taraftarların taşkınlık yapmaması için geniş güvenlik önlemleri aldı. Geç saatlere kadar şehrin ana arterlerinde görev alan polis, Beşiktaşlıların sevinmesini sağlamaya çalıştı ancak, Beşiktaşlılar diğer illerde olduğu gibi Bursa'da da sokağa çıkıp sevinemedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*