Şampiyonluk kutlamalarında patlama

  • Giriş : 27.05.2007 / 09:02:00

Fenerbahçelilerin şampiyonluk kutlamaları sırasında şüpheli bir patlama meydan geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Fenerbahçe taraftarlarının Kadıköy Bağdat Caddesinde şampiyonluk kutlaması yaptığı sırada bir patlama meydana geldi. Patlamada yaralanan 4 kişiden durumları hafif olan 2 kişi ayakta tedavi edilirken ayaklarından yaralanan 2 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı. Patlamaya ses bombasının sebep olduğu iddia edilirken bazı kaynaklar yere düşen maytapların patladığını ileri sürdü. Patlamanın ardından civarda bulunan Fenerbahçeli taraftarlar terör örgütü PKK aleyhine slogan attı.

Kuruluşunun 100. yılında şampiyon olan Fenerbahçe'nin taraftarları kutlamalar için sokaklar akın etti. Şampiyonluk sevincini doyasıya yaşama isteyen Fenerbahçelilerin yoğun olarak toplandığı Kadıköy Bağdat Caddesi coşkulu kutlamalara sahne oldu.

İnsan seli oluşturan Fenerbahçeli taraftarların kutlamaları devam ederken saat 00:00 sıralarında Bağdat Caddesi üzerinde bulunan Divan Pastanesi önünde bir patlama meydana geldi. Patlamada 4 taraftar yaralanırken yaralılardan Fırat Gürbakan ve Yücel Gün olay yerine gelen ambulanslarla Göztepe Devlet Hastanesine kaldırılırdı. Patlamayı hafif sıyrıklarla atlatan 2 kişinin tedavi ise olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ayakta yapıldı. Bu arada Göztepe Devlet Hastanesine kaldırılan Fırat Gürbakan'ın ayağından aldığı yaralanan ağır olması nedeniyle Haydarpaşa Numune Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

Meydana gelen patlamaya tepki gösteren taraftarlar ise terör örgütü PKK aleyhinde sloganlar attı. Görgü tanıkları patlamaya yerde duran siyah bir poşete tekme atılmasının sebep olduğunu söyledi.

Polis olayı aydınlatabilmek için geniş çaplı çalışma başlattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious