Şampiyonluk primi geri alındı

Şampiyonluk primi geri alındı.14242
  • Giriş : 12.01.2009 / 14:23:00

Gençler Türkiye Futbol Şampiyonası'nda 2001 yılında Türkiye şampiyonu olan Trabzon'un Çarşıbaşı Belediyesporlu oyunculara verilen 50'şer TL'lik ödüller, yasal olmadığı gerekçesiyle 6 yıl sonra geri alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Trabzon ve bölgede yaptığı karşılaşmalarda rakiplerine üstünlük kurarak şampiyonada finallere kalmayı başaran Çarşıbaşı Belediyespor Kulübü genç takımı, 3 Haziran 2001'de İstanbul'da Albayrakspor ile oynadığı final maçını kazanarak, Türkiye şampiyonu olmuştu.

İlçede büyük bir coşkuyla karşılanan takımın 18 sporcusuna, Çarşıbaşı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın (SYDV), 6 Haziran 2002 tarihli mütevelli heyeti kararıyla, kişi başına 50'şer TL ödül verildi.

Ancak aradan geçen 6 yıla rağmen, Çarşıbaşı Kaymakamlığı SYDV, yapılan teftiş ve denetim sonucunda, 18 futbolcuya verilen toplam 900 TL para ödülünün, yasadaki, ''Vakıfların kamu kuruluşları ile vakıf, kulüp, dernek gibi kuruluşlara ayni ve nakdi yardımda bulunmaları, vakıfların kuruluş ve maksatlarına uygun bulunmamaktadır'' maddesi gereğince geri istenmesine karar verdi.

Çarşıbaşı Kaymakamı ve aynı zamanda SYDV Başkanı olan Süleyman Özçakıcı imzasıyla, 20 Haziran 2008'de futbolculara gönderilen tebligat ile 50'şer TL'lik ödüller geri istendi.

-BELEDİYE BAŞKANI ÖDEDİ-

Bu durumu öğrenen Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mehmet Turan, toplam 900 TL olan parayı, resmi yazıda belirtilen banka hesabına yatırdı.

Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yıllar önce 3 bin 800 takımı geride bırakarak Türkiye Şampiyonu olan futbolcularına verilen 50'şer TL'lik ödülün geri istenmesi dolayısıyla, sporcuları adına üzgün olduğunu söyledi.

Vakıfların böyle bir ödeneğinin olmamasına bir anlam veremediğini ifade eden Turan, ''Aradan 6 yıl geçmişti. Ayrıca bu gençlerimiz garibandı, spor yapmak için gayret ediyorlardı. İlçemizin adını tüm Türkiye'ye duyurmuşlardı. Şimdi bazısı öğrenci, bazısı farklı meslekleri olan insanlar. Böyle bir karar çok üzücü'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*