'Şampiyonluk yolu Anadolu'dan geçecek'

  • Giriş : 07.01.2007 / 00:00:00

Galatasaray'ın golcü futbolcusu Hakan Şükür, şampiyonluk yolunun Anadolu takımları ile oynadıkları maçlardan geçeceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kamp yapılan otelde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan golcü futbolcu, sezonun ikinci yarısında şampiyonluk yarışının daha da kızışacağını belirterek, "Lider Fenerbahçe bizden 7 puan önde. Beşiktaş ise bir puan geride. Beşiktaş'ı da bu yarışta hesaba katmak zorundayız. Yine ilk yarının flaş takımları Vestel Manisaspor ve Kayserispor'da bu yarı etkili olacaklardır. Bu yarıda önemli maçlar bizi bekliyor. İkinci yarıda oynayacağımız ilk 5-6 maç yönümüzü belirler. Anadolu takımları ile oynayacağımız için şampiyonluk yolu Anadolu takımları ile oynanacak maçlar sonunda belli olacaktır. Bizim ilk 4 hafta oynayacağımız maçlar oldukça zor. Bunları kayıpsız atlatırsak mutlu sona ulaşırız." diye konuştu.

Sezon sonunda kendi kariyeri açısından nasıl bir karar vereceğinin sorulması üzerine tecrübeli golcü, şu cevabı verdi: "Şu anda 35 yaşındayım. Sezon sonunda hala bir yıl daha kontratım olacak. Ancak çok cazip teklifler aldığım doğru. Ancak sizler nasıl benim Galatasaray'da bu gelen tekliflere rağmen kaldığımı biliyorsunuz."

-"ŞAMPİYONLUĞA GİDEN YOLDA KATKIMIN OLMASINI İSTİYORUM"-

İkinci yarı hazırlıklarının çok iyi geçtiğini belirten golcü futbolcu, "İlk yarı sakatlığım oldukça kötü oldu. Hatta ameliyat sonrası 1.5 ay yürüyemedim. Kendime şu anda oldukça iyi bakıyorum. Başarılı olmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum. Takımımın şampiyonluğa giden yolda benimde katkımın olmasını istiyorum." dedi.

Hazırlık kampının yorucu geçmesine rağmen oldukça faydalı bir şekilde sürdüğünü ifade eden Hakan Şükür," Rekabet ortamı oldukça fazla. Herkes forma savaşı veriyor. İkinci yarı oldukça iyi olacağız." diye konuştu.

-"ARDA KONUŞULMAYI HAK EDİYOR"-

Galatasaray'da oynadığı ilk sezonda adından oldukça fazla söz ettiren Arda Turan, içinse Hakan Şükür, şöyle konuştu: "Arda konuşulmayı hak ediyor. Bizler ona yardımcı olmamız gerekiyor. Herkesin gözü şu anda onun üzerinde o da oldukça iyi bir ilk yarı geçirdi. Bordeaux maçında yaptığı bir hataydı zaten bu da onu kabul etti. Ancak o maç o kadar önemliydiki oradan alacağımız iyi bir sonuç bizi UEFA Kupası'nda yolumuza devam etmemizi sağlayacaktı. O maçta herşey gitmişken onun yaşındaki bir futbolcunun o hareketini normal karşılamk lazım."

Hakan Şükür, takım içindeki genç futbolcuların da her zaman kendilerine hazır tutmaları gerektiğini onlara söylediğini sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious