Samsun Valisi, cinayeti yorumladı

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, "Gençlerimizin bu kadar şiddet sergilemesi üzerinde durmamamız ve düşünmemiz ve çözmemiz gereken bir durumdur." dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Vali Güzeloğlu, yaşanan olaydan tüm Türkiye gibi kendilerinin de üzüntü duyduğunu söyledi. Güzeloğlu, "Öldürülen Cihan Semizoğlu ile zanlının 1 ay önce kız arkadaş yüzünden kavga ettikleri belirlendi. Zanlı, 2 öğrenciyi öldürdükten sonra kız arkadaşını arayıp olayı söylemiş." dedi.

Öğrencilerin silahla yaralanmasının ardından 155'e gelen ihbar doğrultusunda hemen ekiplerin sevk edildiğini ve öğrencilerin 112 ambulansıyla hastaneye götürülürken yolda hayatlarını kaybettiğini ifade eden Güzeloğlu, "Olay yerinde yapılan incelemede 8 adet boş, 1 adet dolu kovan bulunmuştur. Zanlının yakalanması ve kimlik tespiti için geniş kapsamlı soruşturma başlatıldı. Araştırmalar sonucunda Cihan Semizoğlu'nun 3 yıl önce arkadaşlık ettiği kız arkadaşı Ş.E.O.'dan 1.5 yıl önce ayrıldığı, ayrıldıktan sonra zanlı A.A. ile birlikte olduğu, yaşanan gelişmelerin ardından 2 öğrencinin ise 1 ay önce kavga ettikleri belirlendi. Olayın ardından zanlı A.A.'nın kız arkadaşı Ş.E.O.'u arayarak Cihan Semizoğlu'nu ve bir arkadaşını öldürdüğünü söylediği beyanından anlaşılmıştır. A.A.'nın ailesiyle ve yakınlarıyla yapılan işbirliği sonucu zanlı A.A. bugün saat 00.30 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro ekiplerine olayda kullandığı Belçika yapımı Browning marka tabanca ve tabancaya ait 4 fişekle birlikte teslim olmuştur." diye konuştu.

Güzeloğlu, sözlerini söyle tamamladı: "Gençlerin sevgi ve hayatın güzellikleriyle dolu olması gerekirken, bu derece şiddet ve nefrete bulaşmasının üzerinde durulması gereken hatta çözülmesi gereken bir toplumsal sorundur. Bu vesile ile anne ve babalara seslenmek istiyorum. Çocuklarımızın, davranış kalıpları, alışkanlıklarını tekrar gözden geçirelim. Bu olay ön görülmeyen ve üzerinde düşünülmesi gereken önemli bir durum. Yetişme çağındaki gençlerin bu tip şiddet gösterisi ile beraber öfke, nefret ve kinle 2 arkadaşını belli bir süre sonra unutacağı ve anlam taşımayacak bir olay için öldürmesi çok düşündürücü."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious