Samsun'da 'Disneyland' parkı kuruluyor

Samsun'da 'Disneyland' parkı kuruluyor.19508
  • Giriş : 30.03.2008 / 14:55:00

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yürüttüğü çalışma ile Batı Park'ta bin 500 metrekarelik bir alana çizgi film ve masal kahramanlarının heykelleri yerleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çocuk Eğlenme Merkezi adıyla oluşturulan alana Şirinler'den Gargamel'e, Red Kit'den Pamuk Prense'se çizgi film ve masal kahramanlarının heykelleri yerleştirilirken, çocuklar için oyun alanları da oluşturuldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu çalışmayla masal şehri ''Disneyland''ı Samsun'a kurmuş olduklarını söyledi.

Parkın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hizmete açılacağını belirten Şara, şunları kaydetti:

''Çocuklar için oyun ve eğlence yerleri hazırladık. Bin 500 metrekarelik bir alanda sevilen masal ve çizgi film kahramanları yer alıyor. Yapılacak çalışma Samsun için büyük önem taşıyor. Burası sadece çocuklar için değil kentin vizyonu ve misyonunun gelişmesi ve tanıtımı için de ayrı bir değere sahip. Bu alana çocuklarını getiren her anne ve baba kendi çocukluklarını da yaşayacak. Çünkü onların zamanındaki masal ve çizgi film kahramanları da burada'' dedi

Şara, Çocuk Eğlence Merkezi'yle Disneyland'ı kısmen de olsa Samsunlu çocukların ayağına getirmiş olduklarını ifade ederek, çocukları mutlu edecek olmaktan son derece mutluluk duyduklarını vurguladı.

Çizgi film ve masal kahramanlarının heykel çalışmalarını yapan seramik sanatçısı Nurten Koç ise Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı bu projeyle çocukların yıllardır televizyon ekranları ve kitaplardan severek takip ettikleri Şirinler, Gargamel, Red Kit, Dalton Kardeşler, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Temel Reis ile Kaba Sakal, Pinokyo gibi karakterlerin artık onlara uzak olmayacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious