Samsun'da futbol skandalı

Samsun'da futbol skandalı.9050
  • Giriş : 15.02.2008 / 16:36:00

Samsun'da düzenlenen Genç Bayanlar Kış Futbol Turnuvası'nda milli judocu Sevim Gayretli'nin, Türkiye ikincisi milli judocu olduğu ve Rabia Doğam adlı bir öğrencinin lisansıyla sahaya çıktığı tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun'da düzenlenen Genç Bayanlar Kış Futbol Turnuvası'nda 3 gol atarak okulunun 5- 0 galip gelmesinde başrol oynayan milli judocu Sevim Gayretli'nin, Türkiye ikincisi milli judocu olduğu ve Rabia Doğam adlı bir öğrencinin lisansıyla sahaya çıktığı tespit edildi.

Bunun üzerine Tekkeköy Lisesi hükmen yenik sayıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'yla Futbol Federasyonu'nun ortaklaşa düzenlediği, Genç Bayanlar Kış Futbol Turnuvası'nın bu yıl 2'ncisi yapıldı. Tüm illerde yapılan ve o ilin birincisinin Türkiye Şampiyonası'na katıldığı turnuvanın Samsun ayağı geçen çarşamba günü başladı. Turnuvaya, Samsun'daki Tekkeköy Lisesi, Terme Lisesi, Mithat Paşa Lisesi, Recep Tanrıverdi Lisesi, Ticaret Meslek Lisesi ve Merkez Endüstri Meslek Lisesi katıldı.

Tekkeköy Lisesi ile Terme Lisesi arasında bugün yapılan karşılaşma, 11'er oyuncuyla 30'ar dakikadan 2 devre oynandı. Karşılaşmayı Tekkeköy Lisesi, 5- 0 kazandı. Ancak Terme Lisesi, maçtan sonra Tekkeköy Lisesi'nin bir oyuncusuna itiraz etti. İtiraz üzerine yapılan incelemede maçta 3 gol atarak takımının galibiyetinde önemli rol oynayan Sevim Gayretli'nin Türkiye ikincisi milli judocu olduğu ve Rabia Doğam adlı bir öğrencinin lisansıyla sahaya çıktığı tespit edildi.

Olayın ortaya çıkması üzerine Tekkeköy Lisesi, 3- 0 hükmen mağlup ilan edildi, turnuvadan da ihraç edildi. Ayrıca, olayla ilgili olarak bir tutanak tutuldu. Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü Spor İşleri Müdürü Fatih Çepniler, yönetmelikler doğrultusunda gerekenin yapılacağını söyledi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious