Samsun'da sahte içikiden 9 kişi tutuklandı

  • Giriş : 25.04.2009 / 12:03:00

Samsun'da yabancı markalı sahte içki ürettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen 12 kişiden 9'u tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Edinilen bilgiye göre, Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin sahte içki üretilmesiyle ilgili 5 ay önce başlattığı teknik takibin ardından geçen salı düzenlediği operasyonlarda ortaya çıkarılan 2 imalathanede yabancı markalı sahte içki üretilmesi olayına karıştığı iddiasıyla yakalanan ve adliyeye sevk edilen 12 kişinin sorgusu tamamlandı.

Zanlılardan Yaşar A, Yaşar B. ve Ahmet R.S. cumhuriyet savcılığınca serbest bırakıldı, mahkemeye sevk edilen Selçuk Gürses (27), Cemalettin Uzun (40), Süleyman Başta (53), Erhan Başta (29), Adem Ceyhan (40), Mehmet Avcı (45), Ali Ayla (39), Ahmet Vehbi Kadıoğlu (55) ve Yüksel Özdel (43) tutuklandı.

Tekkeköy ilçesi ile Samsun Merkez Hürriyet Mahallesi'nde meyve suyu paketleme tesisi adı altında faaliyet gösteren 2 imalathane ile Pazar Mahallesi'ndeki 2 matbaaya operasyon düzenlenmişti. Sahte içki şişeleme düzenekleri ve doldurma tankları bulunan imalathanelerde binlerce yabancı markalı viski ve votka şişe benzerleri, şişe kapağı ile çok miktarda alkol ve katkı maddesi, matbaalarda ise yabancı içki markalarının sahte etiket ve bandrolleri bulunmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*