Samsun'da sel yaraları sarılıyor

Samsun'da sel yaraları sarılıyor.28779
  • Giriş : 25.08.2007 / 17:19:00

Samsun'da aşırı yağış sonucu meydana gelen sel felaketi etkilenen Samsun'da temizlik ve yapım çalışmaları aralıksız sürdürülüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meteoroloji bugün etkili bir sağanak yağışın daha beklendiğini duyurdu.

Önceki gece başlayan sağanak yağış sonucu kentin büyük bölümünde alt yapı hasarına neden olan su baskınlarının ardından başta önemli bağlantı yolları olmak üzere bazı cadde ve sokakları araç trafiğine açma ve temizlik çalışmaları gece saatlerine kadar devam etti. Temizlik ve onarım çalışmalarının yanı sıra, sel kalıntılarının altında kalan araçlar belediye ekiplerinin yardımlarıyla kurtarılırken, bazı araçların sürüklenme nedeniyle tamamen hurda haline geldiği görüldü.

Hasar tespitiyle ilgili çalışmaların devam ettiği Samsun'da, şu ana kadar yaklaşık 500 dolayında ev iş yeri kayıt edildiği bu sayının daha artabileceği belirtildi. Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu adına sel afeti sonrası oluşturulan Kriz Komitesi'ne başkanlığını yürüten Samsun Vali Yardımcısı Raif Özener, hasar tespit çalışmalarının Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'na bağlı ekipler tarafından yürütüldüğünü, zarar tespitin ardından ödemelerin kısa süre içerisinde yapılacağını kaydetti. Kriz Komitesi Başkanı Özener, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nün bugün yaptığı bilgilendirmeye göre, bugün Samsun merkez ve çevre illerde etkili bir sağanak yağış bekleniliyor. Kriz komitesi olarak, Valilik, Belediyeler, Jandarma ve Emniyet Güçlerinin tedbir almaları konusunda gerekli uyarıları yaptık." dedi.

Vali Yardımcısı Özener, etkili olan sağanak yağış sonrası Samsun merkezdeki işyerleri evler ve alt yapı zarar görürken, 19 Mayıs ve Tekkeköy ilçesinde de etkili olan yağışın, 3 bin 744 dekar tarım alanına da zarar verdiğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious