Samsun'dan istifa haberi

Samsun'dan istifa haberi.12146
  • Giriş : 25.01.2009 / 21:23:00

Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Cantuğ Keskindemir, istifa etti..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye Bayanlar Ligi'nde (TBBL) mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nün antrenörü Cantuğ Keskindemir, Beşiktaş Cola Turka galibiyetinin ardından, istifa ettiğini açıkladı.

Keskindemir, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda Beşiktaş Cola Turka ile oynadıkları ve 83-76 kazandıkları karşılaşma sonrasında takım kaptanı Burcu Uzun ile birlikte ilk olarak karşılaşmayı değerlendirdi.
Her maç için o hafta içinde bir değerlendirme yapıp hazırlandıklarını ifade eden Keskindemir, ''Bu maça da aynı yöntemle hazırlandık. Geçen hafta Galatasaray mağlubiyetini taraftarımıza unutturmayı hedefliyorduk. Bunu da başardık. Takım taraftarıyla bütünleşti. Taraftarın desteğiyle de kazanmasını başardık. Oyuncularıma ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Sahasında yenilmeyen tek takım unvanını bu hafta da koruduk'' diye konuştu.

Keskindemir, daha sonra bu maçın ardından istifasını Yönetim Kuruluna verdiğini belirterek, şunları söyledi: ''Verilecek karara da saygılıyım. Bu maçtan önce bu kararı almıştım. İstifamın en önemli sebebi, böylesine başarılı bir takıma gerekli desteğin verilmemesi. Başarımıza inanılmaması, bunu rastlantı sayanların sürekli konuşmaları ve son olarak takım içinde ve yönetim kurulunda bana güvenilmemesi, beni bu karara itti. Hayatım boyunca başladığım bir işi yarıda bıraktığım hiç görülmemiştir. Bu bir ilk olmuştur. Çünkü bazı insanlar da beni yarı yolda bıraktılar. Böylelikle ödeşmiş olduk.''

Takım kaptanı Burcu Uzun ise galibiyete motive oldukları bir karşılaşmada hedefledikleri sonuca ulaştıklarını belirterek, ''Play-off eşleşmesinde bu maçı galip bitirmemiz gerekiyordu. Geçen haftadan bu yana da galibiyet için hazırlanıyorduk. Bunu da başardık. Lig uzun bir maraton. Daha önümüzde bir çok maç var. Pozisyonumuzu koruyarak daha güzel galibiyetlere imza atmak istiyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*