Samsunlu Hasan Onbaşı'nın şehit oluşu izleyenleri ağlattı

Samsunlu Hasan Onbaşı'nın şehit oluşu izleyenleri ağlattı.16264
  • Giriş : 14.11.2007 / 15:04:00
  • Güncelleme : 14.11.2007 / 15:18:21

'Ölümsüz Kahramanlar', bu pazar Samsun ve Osmaniye'den iki şehit ailesini ekrana getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Her pazar 21:30'da gözyaşlarıyla izlenen Ölümsüz Kahramanlar'daki ilk filmde Samsunlu Piyade Onbaşı Hasan Gülal'in şehit oluşu anlatıldı.

Komutanının, "Sen Teskerecisin, istersen gelme" sözlerine aldırmayarak, askerliğinin bitmesine 25 gün kala çıktığı operasyonda şehadet şerbetini içen Hasan'ın başından geçenler ve ailesinin acı haber alışı ekrana geldi.

Hasan’ın katıldığı son operasyondur ve bir haftadır devam eden görevin son günüdür. Bu operasyonda bittikten 20 gün sonra teskeresini alacak, anne babasına eşine ve güzel kızına kavuşacaktır. Vadilik bir bölgeye gelirler burada bir çok ayak iziyle karşılaşırlar ve çatışma başlar. Hasan’ın bir arkadaşı vurulur. Hasan ona yardım etmek isterken bir kurşun alır ve kasığından yaralanır hareket edemez bulunduğu yere düşer kalır ama buradan yaralı bir şekilde mücadele etmeye çalışır bir taraftan da arkadaşlarından bağırarak ve elindeki telsizle yardım ister yoğun ateş altında kalan arkadaşları ona bir türlü yardım edemezler. Hasan dualar okuyaraktan kızının ismini sayıklayaraktan kan kaybından orada şehit olur.

SAMANYOLUHABER.COM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious