Samsunlular, Ayvacık'ta mavi tur seferi istiyor

  • Giriş : 06.06.2006 / 00:00:00

Deniz ve doğa turizminin önde gelen ülkelerinden biri olan Türkiye, güzellikleri ile turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Doğa turizmini benimseyenler için bulunmaz bir fırsat olan Ayvacık'a gezi düzenleyen Samsun İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu üyeleri, ilçenin turizm yönünden büyük bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyor. Yapılacak yatırım ve planlamalar ile göl üzerinde mavi turlar yapılabileceğini belirten komisyon üyeleri, ilçenin mutlaka tanıtılması gerektiğine inanıyor.

Ayvacık ziyaretinde ilçenin turistik yerlerini gezen İl Kültür ve Turizm Müdürü Yüksel Ünal ile turizm komisyonu üyeleri, bölgenin iyi planlanması halinde gerek il gerekse ilçe turizmine büyük katkı sağlayacağını düşünüyor.

Samsun İl Genel Meclisi Turizm Komisyonu Üyesi Halil İbrahim Sert, amaçlarının Ayvacık'ı Türk turizmine katkı sağlayıcı hale getirmek olduğunu söyledi. İlçenin turizm harikası olduğunu ifade eden Sert, "Bu vesile ile incelemelerde bulunduk. Hakikaten görülmeye değer bir bölge. Buradaki baraj gölleri üzerinde düzenlenecek mavi tur seferleri, doğal güzelliği daha da ilgi çekici hale getirecek. Bu konuda planlama yapılması gerektiğini düşünüyoruz. " dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious