Samsunspor Kulübü Başkanı ifade verdi

  • Giriş : 25.04.2007 / 00:00:00

Samsun'da Jandarma ekipleri tarafından geçen hafta başlatılan operasyon sonrası çeşitli açıklamalarda bulunan Samsunspor Kulübü Başkanı Mazhar Başoğlu, açıklamaları nedeniyle ifade verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, geçen hafta başlatılan ve ilk sorgularının ardından çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 11 kişi arasında bulunan Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Başkan Vekilliği görevini yürüten Adnan Bahadır ile Genel Sekreter Kenan Şara hakkında tutuklama kararı verilmesinin ardından, Samsunspor Kulübü Başkanı Mazhar Başoğlu'nun da ifadesine başvuruldu.

Soruşturma nedeniyle daha önce çeşitli açıklamalarda bulunan Başoğlu, bu nedenle ilgili Cumhuriyet Savcısına ifade verdi.

Başoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ifadesine başvurulmak üzere Cumhuriyet Savcılığına davet edildiğini belirterek, ''Basında yer alan açıklamalarımla ilgili basından sorumlu Cumhuriyet Savcısı tarafından ifademe başvuruldu'' dedi.

Başoğlu, daha önce yaptığı bir açıklamada, ''Bu soruşturmadan, Samsunspor için emek ve mesai vermiş, tüm gözetim altındaki arkadaşlarımızın yüz akıyla çıkacağından ve onur savaşçıları olarak Samsunspor tarihine isimlerinin yazılacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır'' şeklinde söylemde bulunmuştu.

-OLAYIN GEÇMİŞİ-

Jandarma ekipleri tarafından geçen hafta başlatılan bir soruşturma kapsamında Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Adnan Bahadır ve Genel Sekreter Kenan Şara ile akaryakıt işiyle uğraşan çok sayıda iş adamının da aralarında bulunduğu 40'ı aşkın kişi gözaltına alınmak veya ifadelerine başvurulmak üzere İl Jandarma Komutanlığına götürülmüştü. Bu kişilerden 11'i mahkemeye sevk edilirken diğerleri serbest bırakılmıştı.

Zanlılar hakkındaki soruşturma, rüşvet almak-rüşvet vermek ve rüşvete aracılık etmek, ihaleye fesat karıştırmak, suçtan kaynaklanan mal varlığının değerini aklamak gibi iddialarla ilgili yürütülüyordu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious