Samsunspor Lig'de kalma çıtasını 39'a çıkardı

  • Giriş : 01.05.2006 / 00:00:00

Turkcell Süper Lig'de kalmak için mücadele eden Samsunspor'da final maçı olarak görülen Malatyaspor karşılaşması öncesi nefesler tutuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Haftalardır 37 puanın ligde kalmak için yeterli olacağını hesaplayan Samsunspor'da kötü bir sürpriz yaşanmaması için puan çıtası 39'a yükseltildi.
Kendisi ile aynı puanda olan Malatyaspor ile oynayacak olan Samsunspor, iki hafta önce deplasmanda ligde kalma mücadelesi veren bir başta takım olan Denizlispor'u yendiği gibi Malatyaspor'u da yenmek istiyor. Samsunsporlu futbolcuların 'eğer bu iki maçı kazanarak ligde kalmak bize kalıyor ise biz bunu yapacağız' diyerek yönetime söz verdikleri öğrenilirken Samsun halkı da Samsunspor etrafında kenetlenmiş durumda.

Son olarak Samsunspor Kulübü Başkanı Adnan Ölmez, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Basın Sözcüsü Mazhar Başoğlu ile birlikte tesislerde bir basın toplantısı düzenleyerek Malatyaspor karşılaşmasını değerlendirdi.

Malatyaspor ile deplasmanda 'var olma yok olma' maçlarını oynayacaklarını belirten Başkan Ölmez, "Son haftalarda takımın motivasyonu oldukça üst seviyelerde. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular bir bütünlük içerisinde hareket ediyor. Malatyaspor ile cumartesi günü deplasmanda var olma maçımızı oynayacağız. Malatya'dan 3 puanla dönmek zorundayız. Ben Malatyaspor maçını kazanacağımıza inanıyorum." diye konuştu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Ankaragücü-Gaziantepspor maçını pazar gününe almasını doğru bulmadıklarını ifade eden Ölmez, "Ama biz Federasyon'un yaptığı işler hakkında yorum yapmama kararı aldık. Biz sadece işimize bakacağız. Diğer takımların maçının cumartesi günü olması, bu maçın pazar gününe alınması doğru değil. Ankaragücü de düşme potasının içerisinde bulunuyor, umarım bu maç da tekrar cumartesi gününe alınır." şeklinde konuştu.

Gençlerbirliği maçının primi olarak oyunculara toplam 300 bin YTL prim dağıttıklarını belirten Başkan Ölmez, Malatyaspor maçında oyuncuların morallerini artırmak için Samsunlu işadamlarıyla görüşüp galibiyet primini artırmayı düşündüklerini aktardı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı (SBB) Yusuf Ziya Yılmaz ise Malatyaspor karşılaşmasına taraftar göndermek için çalıştıklarını söyledi. Samsunspor'un son haftalarda kümede kalmak için çok iyi bir mücadele verdiğini aktaran Yılmaz, "Samsun'un en büyük tanıtım aracı olan Samsunspor'un kümede kalması için her zaman büyük destek verdik. Takımımıza destek vermek için Malatya'ya taraftar götürmek için konusunda çeşitli çalışmalar yapıyoruz." diye konuştu.

Samsunsporlu futbolcular ise final karşılaşması olarak gördükleri Malatyaspor karşılaşmasının canlı yayınlanmasını istiyor. Samsunspor'un kaptanı Celil Sağır, "Bu çok önemli bir maç, her iki takım için de bir final, bir kader maçı. Bu maçın başka herhangi bir neden dolayı her iki takımında aynı puanda bulunması ve ligde kalma mücadelesi vermesinden dolayı canlı yayınlanması gerekiyor. Dilerim gerekli kurumlar bununla ilgili kararı alır spor kamuoyunu rahatlatırlar." değerlendirmesinde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious