Samsunspor'da şok istifa

  • Giriş : 14.01.2008 / 16:09:00
  • Güncelleme : 14.01.2008 / 18:20:41

TFF 1. Lig'de mücadele eden Samsunspor'un teknik direktörü Yücel İldiz, görevinden istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yücel İldiz, Nuri Asan Tesisleri'ndeki basın açıklamasında, kulüp yönetiminde yaşanan maddi sorunların saha içinde oyunculara da yansıdığını söyledi.

İyi bir hazırlık dönemi geçirmelerine rağmen mevcut sorunun oyunculara yansımasından dolayı dün oynanan İstanbulspor maçından beklemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını ifade eden İldiz, şunları kaydetti:
"Sezon başında göreve geldiğim Samsunspor'da bu güne kadar özveri ile çalıştık. Uzun zamandır takım dışında yaşanan sorunlar bir türlü aşılamadı. İyi bir hazırlık dönemi geçirmemize rağmen bu sıkıntılar saha içine yansımaya başladı. Oyuncuların huzurunun bozulması dün oynadığımız maça da yansıdı."

Maç sonrası istifasını vermesine rağmen bu kararın yönetim kurulu tarafından kabul edilmediğini, ancak kendisinin kararlı olduğunu vurgulayan İldiz, şunları söyledi:
"Dün gece uzun uzun düşündüm. Yaşanan bu sorunlar oyunculara yansıtılmamalıydı. Oyuncularım bu güne kadar tüm özverili davranışlarıyla takımın menfaatleri için mücadele etmiştir, ancak onlar da bu durum karşısındaki moral bozukluğu ile çıktıkları karşılaşmada takımları adına verimli olamıyorlar. Kimsenin art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Benim bu kararım inşallah kentin dinamiklerini harekete geçirir ve yaşanan maddi sıkıntılar aşılarak Samsunspor daha iyi yerlere gelir. Samsunspor'da daha uzun süre çalışmak isterdim, ama buraya kadarmış."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious