Samsunspor'da yönetim pes etti

  • Giriş : 21.07.2007 / 12:49:00

Günlerdir kulübe maddi kaynak bulmaya çalışan ve bunun içinde şehirde kampanya başlatan Türk Telekom Lig A takımlarından Samsunspor'da, yönetim istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gerekli maddi desteği bulamadıkları takdirde istifa edip kulübün anahtarlarını Emniyet Müdürlüğü Dernekler Masası’na teslim edeceklerini açıklayan yönetim, dün gece geç saatlere kadar süren toplantının ardından beklenen açıklamayı yaptı.

Yönetim 5 Ağustos’ta yürürlüğe konulmak üzere istifalarını Vali Yardımcısı Mustafa İngenç'e sundu. 6 Ağustos'ta yapılacak olağanüstü kongre ile Samsunspor’un yeni yönetimi belirlenecek. Ancak daha önce de kongre kararı alan yönetimin iki kez yapılan olağanüstü kongrede aday çıkaramaması 6 Ağustos öncesi camiayı kara kara düşündürüyor. Şu ana kadar bir adayın çıkmaması ve başkanlık için teklif götürülen işadamlarının da olumsuz yanıt vermesi herkesi endişeye sevk ediyor.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu, şehrin ileri gelen işadamları ile birer görüşme yaparak yeni bir liste hazırlayacağı öğrenildi. Vali Güzeloğlu, takımın kayyuma kalmaması için yeni bir yönetim kurulu oluşturma adına görüşmelerini sıklaştırdı. Vali Güzeloğlu adına açıklama yapan Vali Yardımcısı Mustafa İngenç, “Takımın kayyuma kalmaması için yönetim olağanüstü kongre kararı aldı. Çünkü kayyum ne Samsun ne de bizim için kabul edilebilir bir durum değil. Zaman dar, valimizin gözetim ve denetiminde yeni bir yönetim kurulu oluşturulacaktır” dedi.

Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun girişimleri sonucunda işadamlarından bir yönetim oluşmaması durumunda Vali Yardımcısı Mustafa İngenç başkanlığında bir liste hazırlanacak. İngenç’in başkan olacağı listeye bazı bürokratların da yer alacağı belirtildi.

Diğer taraftan yaşanan bu gelişmeler futbolcular üzerinde de şok etkisi yaptı. Geçen yıldan alacakları bulunan bazı futbolculara ödeme yapılacağı konusunda söz veren yönetimin bu sözü yerine getirememesi futbolcular arasında da krize neden oldu. Kenan Yelek, Serkan Dökme, Zafar Şakar yaşanan gelişmeler nedeniyle dün akşam yapılan antrenmana çıkmadı. Teknik heyet tarafından verilen iki günlük iznin ardından bazı futbolcular memleketlerine gitti. Salı gününe kadar iç transferde 1 milyon YTL tutarındaki borçların ödenmemesi durumunda bazı futbolcuların geri dönüş yapmayacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious