Samsunspor'un yeni başkanı

  • Giriş : 12.07.2008 / 23:00:00

Samsunspor Kulübü'nün olağanüstü kongresinde eski AK Parti Samsun İl Başkanı ve işadamı Fuat Köktaş başkanlığa seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atakum Eğitim ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kongre, bir süre önce yaşamını yitiren Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan için yapılan saygı duruşu ile başladı. Doğan'ın adının kulübe ait tesis binasında yaşatılması teklifi oy çokluğuyla kabul edildi.

Kongrede konuşan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Hasan Doğan'a Allah'tan rahmet dileyerek, Doğan'ın Samsun'a olan sevgisi ve Samsunspor'a olan ilgisini anlattı. Güzeloğlu, alınan kararın Samsun'un Doğan'a olan vefasını, saygısını desteklediğini vurguladı.

Samsunspor ve Samsun için bugün yeni bir dönemin başladığına işaret eden Güzeloğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Futbol ilgisiz ve kayıtsız kalınamayacak bir alan. Nasıl kayıtsız kalınma ? Nasıl katkısız kalınmaz sorusunun cevabı, en az 'Samsunspor'u tutuyorum' demekten başlayan ve yapabileceği maddi ve manevi katkılara varan bir süreçtir. İşte tüm bu süreçte Samsunspor ve Samsun bugün yeni bir döneme başlıyor. Samsunspor'da yaşanan sorunlar ne çok büyütülecek ne de küçümsenecek boyuttadır. Bugün güven anlamında çok önemli bir başlangıç yapılmıştır. Bu çok önemli bir sermayedir. Sermeyenin maddi olarak tanımlanması kolaydır ama sağlıklı değildir. Asıl olan ve insanları hayatta geleceğe taşıyan sosyal sermayedir ve sosyal sermayenin temeli de güven duygusudur. Bu güven duygusuyla başlayan süreçte duyulan güvenin geleceğe taşınmasında Samsun'a düşen bir sorumluluktur.''

Fuat Köktaş ise konuşmasında zor bir göreve talip olduğunu ifade ederek, ''Önümüzde uzun ve engelli bir yolculuk var. Samsunspor'da sürekli yaşanan yönetim krizlerine, mali yapıda şeffaflık yaparak son vereceğiz. Birlik ve beraberlik içinde kulübe gönül veren herkesin bizi yalnız bırakmamasını istiyorum'' dedi.

Konuşmaların ardından yapılan oylamada 98 üye oy kullanırken tek liste halinde gidilen seçimde geçerli oyların tamamını alan Fuat Köktaş, başkanlığa getirildi.

Samsunspor Kulübü Yönetim Kurulu ise, Abdi Azgar, Cahit Kaya, Erkan Zorlu, Fazlı Abdik, Fikret Yalçın, Hayati Ergör, İsmail Türedi, Naim Gülçiçek, Ömer Çoruh, Tahsin Kosif'ten oluştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*