Samsun'u karıştıran taciz!

  • Giriş : 24.10.2007 / 08:53:00

Öğrencisiyle basılıp öğretmenlikten atıldı, bu kez tacizden tutuklandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Samsun'da Ramazan Bayramı"nın ikinci günü "Arkadaşlarla bayramlaşmaya gidiyoruz" diyerek 19 yaşındaki ablası Döndü D. ile evden ayrılan 13 yaşındaki E.D. ile 2 ilköğretim öğrencisi kıza para vererek cinsel tacizde bulundukları öne sürülen 64 yaşındaki Hasan Balcı ile öğretmenlikten atılan arkadaşı 41 yaşındaki Celal Göksel tutuklandı. Taciz iddialarını reddeden zanlılar, “Fakir oldukları için acıyıp para verdik'' dedi. Celal Göksel'in 2002 yılında 13 yaşındaki kız öğrencisi ile otomobilinde uygunsuz durumda yakalandığı için meslekten atıldığı, Hasan Balcı'nın da önceden küçük kızları taciz etmekten sabıkasının bulunduğu ortaya çıktı.
Kadıköy Mahallesi"nde ailesiyle birlikte oturan E.D. ve ablası Döndü D. geçen Ramazan Bayramı"nın ikinci günü arkadaşlarıyla bayramlaşmaya gideceklerini söyleyerek evden ayrıldı. Ancak kızların eve dönmemesi üzerine aile polise başvurdu. Yapılan araştırma sonucunda polis iki kız kardeşi 4 gün sonra Aydın"da bularak ailelerine teslim etti.
Döndü D. kardeşiyle birlikte Aydın"da bulunan sevgilisinin yanına gittiklerini söyledi. Ancak, maddi durumları iyi olmayan aile, yol parasını nereden bulduklarını öğrenmek için kızlarını sıkıştırdı. Ailesinin baskısına daha fazla dayanamayan 13 yaşındaki E.D. parayı aynı mahallede tek başına yaşayan ve 6 aydır kendisini taciz ettiğini ileri sürdüğü Hasan Balcı"dan aldığını ve onun evinde bir akşam kaldıklarını söyledi.
Ailenin şikayeti üzerine E.D. ifade vermek üzere Emniyet Müdürlüğü"ne götürüldü. Burada başına gelenleri anlatan ilköğretim okulu öğrencisi olan E.D., “Hasan amca ve onun arkadaşı olan öğretmen Celal, beni ve iki kız arkadaşımı eve götürüp elle taciz ediyorlardı. Kimseye söylemeyelim diye de bize para veriyorlardı. 6 aydır bu olay devam ediyor. Kendilerinden korktuğumuz için kimseye birşey söyleyemedik'' dedi.

"FİİLİ LİVATA"YA KALKIŞMIŞLAR

E.D."nin ifadelerinde adı geçen ve adları açıklanmayan iki ilköğretim okulu öğrencisi de Emniyet Müdürlüğü"ne götürülerek ifadelerine başvuruldu.
Bu kızlar da ailerinin maddi durumlarının iyi olmadığını belirterek, ilk başlarda Hasan Balcı ve Celal Göksel"in kendilerine para verdiklerini, daha sonrada taciz ettiklerini hatta fiili livata yoluyla cinsel ilişkiye girmeye çalıştıklarını söyledi. Kızlar ayrıca, koktukları için başlarına gelenleri ailelerine söyleyemediklerini de belirtti.

"İFTİRA" DEDİLER AMA TUTUKLANDILAR

3 küçük kızın ifadelerinden yola çıkan Ahlak Bürosu ekipleri, önceki gün sabaha karşı Kadıköy Mahallesi"ndeki Hasan Balcı"ya ait eve baskın düzenledi. Evde bulunan Balcı ve arkadaşı Celal Göksel gözaltına alındı.
İki zanlı da ortak ifadelerinde kızların kendilerine iftira attıklarını öne sürdü. Hasan Balcı, “İki kardeşi evden kaçtıkları için evimde misafir ettim. Elimi bile sürmedim. Diğer çocukları ise kızlarımız gibi görüyorduk. Fakir fukara oldukları için ben de, arkadaşım da onlara okul harçlığı veriyorduk. Ailelerinden korktukları için bize iftira atıyorlar'' diye savunma yaptı. Ancak nöbetçi mahkemeye çıkarılan iki zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ÖĞRENCİSİYLE BASILINCA, ÖĞRETMENLİKTEN ATILMIŞ

"Taciz ve fiili livataya eksik teşebbüs" suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderilen zanlılardan Celal Göksel"in Samsun kent merkezinde Türkçe öğretmeni olarak görev yaptığı ve 2002 yılının Ocak ayında yine 13 yaşındaki öğrencisi L.D. ile deniz kenarında ıssız bir yere çektiği otomobilin içinde uygunsuz vaziyette yakalandığı ve meslekten atıldığı ortaya çıktı.
Diğer zanlı Hasan Balcı"nın da yine "küçük kızları taciz etmek" suçundan sabıkası bulunduğu belirtildi. Polis, iki zanlı hakkında şimdilik üç kız çocuğunun şikayetçi olduğunu ancak sayının artabileceğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious