"Sana damatlık giydirecektim, şimdi kefen giydirdiler sana"

  • Giriş : 22.04.2008 / 21:10:00
  • Güncelleme : 22.04.2008 / 21:28:08

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Aktütün köyü kırsalında terör örgütü tarafından döşenen mayına basarak şehit olan Piyade Onbaşı Habip Özkaya'nın annesinin feryadı yürekleri dağladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şehit Onbaşı Habip Özkaya'nın Ürgüp'ün Aksalur beldesindeki baba evinde, babası Mehmet Özkaya ve annesi Hatice Özkaya, gözyaşı dökerek teröre lanet okudu.

Yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılan Hatice Özkaya, ''Kınalı kuzum, ben senin düğününü yapacaktım. Böyle mi olacaktı. Sana damatlık giydirecektim. Şimdi kefen giydirdiler sana'' dedi.

Baba Mehmet Özkaya ise oğlunun vatani görevini bitirmesine 3.5 ay kaldığını belirterek, şunları söyledi:

''Oğlum şimdiye kadar hiç izin kullanmamıştı. 3.5 ay sonra tezkeresini alacaktı. Askere gitmeden önce Manavgat'ta bir otelde güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. Dönüşünde de yine aynı işine başlayacaktı. Oğlum şehit oldu. Yüzlerce vatan evladı şehit oluyor. Vatan sağolsun.''

Ürgüp Kaymakamı Recep Soytürk de AA muhabirine yaptığı açıklamada, Habip Özkaya'nın şehit haberini alır almaz ailesine giderek başsağlığı dilediğini söyledi.

Soytürk, Şehit Onbaşı Habip Özkaya'nın cenazesinin henüz Nevşehir'e ulaşmadığını, cenaze töreninin ise yarın Aksalur beldesinde düzenleneceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious