Sanal alışverişe kriz uğramadı

Sanal alışverişe kriz uğramadı.19837
  • Giriş : 24.11.2008 / 16:23:00

Vatandaş harcamalarının yönünü değiştirdi. Tüketiciler artık zaman ve fiyat avantajı nedeniyle interneti tercih ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Online alışverişin pastası her geçen gün büyüyor. İstikrarlı büyümeyi, sürekli genişlettikleri ürün yelpazesine borçlu olduklarını belirten hepsiburada.com Genel Müdürü Kaan Dönmez, “Tüketiciler, ekonomik kriz dönemlerinde internet üzerinden alışveriş yapmayı daha çok tercih ediyor. Çünkü online alışveriş, doğru ürüne avantajlı fiyat seçenekleriyle ulaşmanın en uygun yolunu sağlıyor. Alışverişe giderken harcanan benzin veya otopark parası gibi kalemler, tüketiciye ekstra bir maliyet getirirken, online alışveriş, kapıya teslim ve ücretsiz kargo seçenekleri ile çok daha avantajlı hale geliyor” diye konuştu.

Firmalar Online Alışverişe Daha Sıcak Bakıyor

Hepsiburada.com'un 2008 döneminde tedarikçi sayısını artırdığını ve eskiden ürünlerinin internet üzerinden satılmasına sıcak bakmayan birçok firmanın şimdi online alışverişte yaşanan büyümeden faydalanmak istediğini belirten Dönmez, “Online mağazamızda ürünlerin satılması için herhangi bir giriş maliyeti talep etmiyoruz. Dolayısıyla online alışveriş, firmalar için klasik perakendecilere ürün satmaktan çok daha avantajlı. Bizim tedarikçilerimizden tek beklentimiz ise müşterilerimize sunmak istediğimiz kalite standartlarını sağlamaları” dedi.

Ürün Videoları Müşteriye seçim Kolaylığı Sağlıyor

Kullanıcıların, hepsiburada.com'da son bir aydır yayınlanmaya başlayan ürün videolarına büyük ilgi gösterdiğini dile getiren Dönmez, “Müşterilerimizin doğru seçimi yapabilmeleri için hizmet seçeneklerimizi sürekli olarak genişletiyoruz. Ürün videoları sayesinde müşterilerimiz ürünü çok daha rahat inceleyebiliyor, görsel ve teknik özellikleri konusunda sesli anlatım sayesinde çok daha rahat bilgilenme olanağına sahip oluyor ve beğendiği ürünü gönül rahatlığıyla alıyor” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*