Sanal büyücü yakalandı

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Antalya'da, sanal alemde kurduğu web sitesinden kendisine ulaşan müşterilerinin talebine göre büyü yaptığı iddia edilen bir şahıs yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bunun üzerine çalışma başlatan Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, web sitesinden kendisine ulaşan müşterileri için büyü yaptığı anlaşılan İsmail Biber ile bağlantı kurdu. Polis, Biber'in sitesinde yazdığı açık adresini, internete bağlandığı bilgisayarın IP numarasını tespit ederek, belirlediği adresle aynı olduğunu tespit etti.

Biber'in kullandığı iki bilgisayara da el konuldu. Polis, İsmail Biber'in, kendisine ulaşan kadın müşterilerinden genellikle iç çamaşırlarını istediğini, renk olarak ise kırmızıyı tercih ettiğini, bir süre sonra büyü yapılmış çamaşırları kargoyla geri gönderdiğini tespit etti. Kendisini 'Medyum İsmail' olarak tanıtan İsmail Biber yakalanarak gözaltına alındı.

Biber'in evinde yapılan aramada, kargoyla gönderildiği belirlenen 21 kadın iç çamaşırı, küçük poşetlere saklanmış saç telleri, cam şişelere konulmuş büyü yapımında kullanılan malzemeler, bir av tüfeği, bir kurusıkı tabanca, kargo alındı belgeleri ve banka havale ekstraları bulundu.

Büyücü olduğunu kabul etmeyen İsmail Biber ise ifadesinde "Ben medyumum. Sıkıntısı olan birçok insana yardım ettim, şifa buldular. doktor değilim, ama insanlar benden şifa buluyor." diye konuştuğu belirtildi. Yakalanan şahıs hakkında düzenlenen dosya ve evde yakalanan eşyalar ile birlikte Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious