Sanal Dünyada 11 Eylül savaşları

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

ABD'de, 11 Eylül 2001'de meydana gelen saldırılardan sonra bilgisayar oyunlarında kötü adam Arap ve Müslüman karakterlerinde artış meydana geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Müslümanların rağbet ettiği oyunlarda ise kötü adam ABD Başkanı George W. Bush olarak . Arkada, tekbir sesleri, at kişnemesi ve nal sesleri ile Arap müziği eşliğinde Müslüman karakter düşmanlarının izini sürerken, bilgisayar ekranına gelen silah namlusu, karanlık geçitlerde ilerliyor ve birden karşısına iki karaltı çıkıyor.

KÖTÜ ADAMLARA ÖLÜM!

Karaltılar ve oyunun karakteri birbirlerine silah doğrultuyor, ama iyi adam bilgisayar faresine bir dokunuşla, kötü adamların hakkından geliyor. Öldürülen kişilerin Amerikan üniforması taşıdığı dikkat çekiyor. Küresel İslamcı Medya Cephesi adlı sitede yayınlanan bu bilgisayar oyununda hedef, Bush. Oyunun adı ise "Bush'un yakalanacağı gece"...

OYUNLA TESELLİ

Savaş ve bilgisayar oyunları arasındaki bağlantıyı araştıran New York'lu uzman Ed Halter'e göre, iki tarafın da oyunlar aracılığı ile kendini teselli ettiğini söylüyor. İktidar savaşına dayanan bu tür oyunlarda galip gelme ihtiyacı karşılanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious