Sanal kumarhaneye baskın

  • Giriş : 12.11.2006 / 00:00:00

Şişli'de network ağı kurularak müşterilerine internet üzerinden sanal kumar oyunları oynattığı ileri sürülen internet kafe görünümlü bir daireye yapılan operasyonda bir kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Şişli'de bir internet kafede, bilgisayarlarda kumar oynatıldığı bilgisini alan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Halaskargazi Caddesi üzerinde tabelasız bir kafeye operasyon düzenledi. Kapının, zilin çalınmasından 5 dakika sonra açıldığı ve içeri giren polislerin bilgisayarda oyun oynayan müşterilerle karşılaştıkları öğrenildi.

Bilişim Suçları Büro Amirliği'nde incelenen bilgisayarların harddisklerinde yasak kumar oyunlarının kalıntılarına rastlandı. Hackerler tarafından konulmuş şifreleri kıran uzmanlar, kumarbazların polis içeri girmeden 5 dakika önce bütün oyunların silindiğini tespit etti.

Sadece vergi levhası bulunan kafenin sahibi olan Murat G. ile polis baskını sırasında oyun oynuyan 4'ü kadın 17 kişi gözaltına alındı. İşyerinde yapılan aramada 14 dokunmatik ekran, 14 bilgisayar kasası ve 1 laptop ele geçirildi.

Polisin ilk kez karşılaştığı sanal kumarhanenin ise şu şekilde çalıştığı belirtildi: İşyerindeki bütün dokunmatik ekranlı bilgisayarlar bir laptopa bağlı kapalı devre çalışıyor. Referansla içeri giren kumarbazlar para karşılığında puan alıyor. Bilgisayarda bütün kumar oyunları bulunuyor. Puan bittikçe yeniden puan satın alabiliyor, kazandığı puanları istediği anda paraya çevirebiliyor. Kumarbazların, önlem olarak da özel silme programı hazırladığı öğrenildi. Ani bir durumda bir tuşa basıldığında bütün oyunların anında silindiği ileri sürüldü.

Oyun oynar vaziyette gözaltına alınan 4'ü bayan 17 kişi, ifadelerine başvurulduktan sonra serbest bırakılırken, işyeri sahibi Murat G. ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından "Kumar oynatmak ve kumar oynamaya yer temin etmek" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious