Sanal suçlara karşı yeni araçlar

  • Giriş : 14.05.2006 / 00:00:00

Symantec, sanal suç tehditlerine karşı koruma sağlamak için zenginleştirilmiş gerçek zamanlı spyware engelleyicisine sahip olan yeni Symantec Client Security 3.1 ve Symantec Antivirus Corporate Edition 10.1’i duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Symantec’in yeni antivirus ve anti-spyware çözümleri Symantec Client Security 3.1 ve Symantec Antivirus Corporate Edition 10.1’in spyware tespiti ve uzaklaştırılmasına yönelik özellikleri, kurumların kritik bilgi varlıklarını, bilgisayar erişimini kazanmaya yönelik sofistike saldırılara karşı korumayı amaçlıyor.

Symantec, artan sanal suç tehditlerine karşı detaylı koruma sağlamak amacıyla kurumsal nitelikli raporlama kaynaklarına ve zenginleştirilmiş gerçek zamanlı spyware engelleyicisine sahip olan yeni Symantec Client Security 3.1 ve Symantec Antivirus Corporate Edition 10.1’i duyurdu. Symantec tarafından yayınlanan en yeni Internet Güvenlik Tehdit Raporunda en sık kullanılan 50 kötü niyetli kodun yüzde sekseninin finansal kazanç sağlamak üzere bilgiye erişim amaçlı olarak hazırlandığına dikkat çekilmiş ve bu tür tehditlerin artan hızı özellikle vurgulanmıştı.

Symantec yeni Symantec Client Security 3.1 ve Symantec Antivirus Corporate Edition 10.1 ile gelişen spyware tekniklerine karşı daha iyi koruma sağlamak üzere sürekli güncellenen tespit ve yok etme özelliklerini indirilebilir bir anti-spyware aygıtı ile sunuyor. Bu özellik sayesinde, masa üstü kullanıcıları tam güncelleme yapmaya gerek kalmadan yeni yazılıma sahip olabiliyorlar.

Kurumlar; bu çözümler ile, rootkitler, rastgele isim riskleri ve kendilerini sürekli yüklemeye çalışan ısrarlı riskler gibi giderek değişen ve karmaşıklaşan risklere karşı hemen korunmaya başlayabiliyorlar. Symantec Antivirus adware, spyware ve diğer malware’leri durdurarak güvenlik riski taşıyan bir yazılımın yüklenmesini proaktif olarak engelliyor. Bu da, bilgisayara erişimi amaçlayan sofistike saldırıları, elle yapılan temizlemelerin maliyetini azaltarak engelliyor.Symantec Client Security ve Symantec Antivirus Corporate Versiyonu; enfekte olmuş ana sistemler ya da enfeksiyon riski taşıyan ortamlarla ilgili tehdit, risk raporları, özel tarama istatistikleri, versiyon, tanımlar, sunucu ve iş istasyonların durum bilgileri gibi konularda kurumsal nitelikli raporlama olanakları sunuyor. Bu şekilde spyware ve kötü niyetli kod saldırılarının tespitine olanak sağlanıyor. Yöneticiler, ayrıca virüs salgınlarına ya da yeni virüslerin duyurulmasına yönelik e-posta uyarıları düzenleyebiliyorlar. Bu uyarılar, sorun durumlarında belirli sunucu ve istemci grupları için detaylı raporlara erişimi sağlayacak köprüyü oluşturabiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious