'Sanat Güneşi' Bursa'da anıldı

'Sanat Güneşi' Bursa'da anıldı.5711
  • Giriş : 09.09.2006 / 00:00:00

Bursa'nın yetiştirdiği Türk Sanat Müziği'nin duayen isimlerinden Zeki Müren, ölümünün 10. yıldönümünde Bursa'da özel bir geceyle anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi tarafından Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu'nda düzenlenen gece sahne alan Emel Sayın, Melahat Gülses ve Yıldırım Bekçi, Zeki Müren'in sevilen şarkılarını seslendirdi.

Mustafa Yolaşan'ın sunacağı gecede ünlü sanatçının eserleri seslendirildi. Gecede, Burhan Dikencik yönetimindeki Osmangazi Yerel Gündem 21 Türk Sanat Müziği ekibi de yine Zeki Müren'den parçalar seslendirdi. Osmangazi Belediyesi'nin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği anma gecesi ve konserini Bursalılar yoğun ilgi gösterdi. Açıkhava tiyatrosunu dolduran binlerce sanatsever, ünlü sanatçının şarkılarıyla sanat müziğine doydu. Geceye, Zeki Müren'in akrabaları Sevtuğ Olgaç ve Özlem Güner de katıldı.

Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, Zeki Müren'in, Bursa'da doğup Türkiye'ye mal olmuş çok önemli bir isim olduğunu kaydetti. Altepe: "Zeki Müren, Türk musikisinde kendi ekolünü oluşturmuş, geçmişten geleceğe köprü kurmuş çok kıymetli bir sanatçıydı. Sanat dünyası ve sanatçılar için aydınlık bir kapıydı. O tüm Türkiye'nin milli hazinesiydi. Geleneksel hale getirdiğimiz anma törenleri sayesinde Bursalıların ve Türk halkının gönlünde hep yaşayacaktır." diye konuştu.

Ünlü sanatçı Emel Sayın, Zeki Müren'e sevgisini gösteren Bursalılar'a teşekkür ederek: "Zeki Müren'i, sevgi, saygı ve hasretle anıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious