Sanata internetten destek geliyor

  • Giriş : 10.08.2006 / 00:00:00

Kültür düşünce sitesi www.sanatalemi.net yayına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sitenin Yazıişleri Müdürü Huri Yazıcı, Haber Müdürü ise Gülcan Tezcan.
Eyüp Güzel'in Teknik Müdürlüğü'nü üstlendiği sitede edebiyat, geleneksel sanatlar, tarih, çocuk, sinema, tiyatro, sanat takvimi, yayın dünyası ve röportaj gibi bölümler var. Şiir, deneme ve hikâyelerin de yayımlanacağı sitede, gençlerin yazıları ayrı bir bölüm hâlinde değerlendiriliyor. 30'a yakın köşe yazarı bulunan sitede Altan Deliorman, Gürbüz Azak, Hüsrev Hatemi, Necmettin Turinay, Hüseyin Movit, Dursun Gürlek, Muhterem Yüceyılmaz, Fırat Kızıltuğ, Mahmut Çetin, Olcay Yazıcı, Recep Arslan, Sabahat Emir ve Süleyman Doğan da yazı yazıyor.

İMZALI KİTAPLAR ARMAĞAN EDİLECEK

sanatalemi.net'te her ay site üyelerine köşe yazarlarından birinin kitabı imzalı olarak armağan edilecek. Site ziyaretçilerine yazarından imzalı hediye edilecek ilk kitap Olcay Yazıcı'nın "Nemrut Ateşi". Bu arada sitede kültür ve sanatın nabzı tutulurken gündemdeki konular üzerinde önemle durulacak. İlk olarak, İngiltere'de yaşayan ünlü Kırımlı Türk romancı Cengiz Dağcı'nın Türkiye'ye getirilmesi için bir kampanya başlatılıyor. "Cengiz Dağcı'yı Türkiye'de Görmek İstiyorum" isimli kampanyaya, dileyen herkes katılabilecek ve görüşlerini siteye yazabilecek.

Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Nuri Yardım, "Profesyonel bir ekip tarafından hazırlanan sitemiz her gün güncellenecek. Türk basını takip edilecek; önemli haber ve yazılar iktibas edilecek. Ama ayrıca, sitemiz için yazar ve muhabirlerimiz özel yazılar yazıp haber üretecek ve röportaj yapacaklar. Editörlerimiz dosyalar hazırlayacaklar." dedi.

Sitenin bir edebiyat ve sanat okuluna dönüşmesi için ellerinden geleni yapacaklarını belirten Yardım, "Çıtayı yüksek tutacağız. Çok iyi, deneyimli editörlerimiz var. Edebiyatın değişik türlerinde yeni yazmaya başlayanlar, sitemizde yönlendirilecek, onlara yol gösterilecek. Sanatın bütün türlerine açığız. Müzikten ebruya, resimden mimarîye, minyatürden sinemaya, hattan tiyatroya kadar sanatın bütün bölümleriyle ilgileneceğiz. Bu sanatların uzmanlarını, ustalarını ve akademisyenlerini konuk edeceğiz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious