Sanatçı Barış Akarsu'nun durumu ciddiyetini koruyor

Sanatçı Barış Akarsu'nun durumu ciddiyetini koruyor.36843
  • Giriş : 30.06.2007 / 15:00:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 16:15:04

Sanatçı Barış Akarsu'nun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazasında yaralanan sanatçı Barış Akarsu'nun sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Sanatçının tedavi gördüğü özel Bodrum Hastanesinde görevli Op. Dr. Abdullah Servet, gazetecilere yaptığı açıklamada, Akarsu'nun solunum cihazına bağlı olarak yoğun bakımda tutulduğunu kaydetti.

Akarsu'nun kafatasında çok sayıda kırık olduğunu anlatan Dr. Servet, şöyle dedi:

''Hastamızın en yüksek derecede hayati tehlikesi var. Beyin cerrahisinde kafa yaralanmalarının en ağırı. Hasta tam komada geldi. Aynı zamanda kalp ve solunum yoktu. Burada tedaviyle yeniden hayata döndürüldü. Solunum makinesine bağlandı ve kafa tomografisi çekildi. Kafasında ve yüzünde çok sayıda kırık var. Beyin kanaması yok. Yaygın beyin ödemi, beyin eziklikleri var. Bu, ameliyatla tedavi edilecek bir durum değil. Yoğun bakımda tedavisi devam edecek. Anti ödem tedavisi sürüyor. Bu tedavinin sonunda kesin bir şekilde konuşacağız.''

Akarsu'yu ''geri döndürünceye kadar yoğun bakımda tutacaklarını'' anlatan Dr. Servet, ''Beyin, uzunca süre oksijensiz kalmış. Bu travmada beynin uzun süre oksijensiz kalması, ödem oluşmasında ek bir faktör. Felç durumu ile ilgili kısmi bilinç döndükten sonra kesin konuşabiliriz. Beyindeki yaralanma belli bir bölgede olursa, bu yaralanma, bunu oluşturur diyebiliriz. Ancak yaralanma yaygın olduğu için hangi bölgelerde ne gibi etki bırakacağını şu anda söylemek mümkün değil'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious