Sanatçı Özcan Deniz silahlı saldırıya uğradı

Sanatçı Özcan Deniz silahlı saldırıya uğradı.16613
  • Giriş : 17.02.2008 / 08:41:00

Sanatçı Özcan Deniz, sahne aldığı Çeşme'deki Altın Yunus Oteli'nde silahlı saldırıya uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir Çeşme ilçesi Altınyunus Otel'de sahne alan Özcan Deniz, uğradığı silahlı saldırı sonucu bacağından yaralandı.

Özcan Deniz Çeşme Altınyunus Otel'de verdiği konser sonrası bilinmeyen bir nedenle M.A. (33) adlı şahısın silahlı saldırısına uğradı. Sağ uyruk kemiğine isabet eden mermi ile yaralanan Özcan Deniz, Sissus Özel Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay önceki gece saat 00.00 sularında Çeşme Altınyunus Otel'in Balo Salonu girişinde meydana geldi. Özcan Deniz konser bitiminde odasına giderken hayranları fotoğraf çektirmek istedi. Deniz, hayranları ile fotoğraf çektirirken, M.A. (33) isimli şahıs bilinmeyen bir nedenle belinden çıkardığı silahla ünlü sanatçıyı sağ uyruk kemiğinden vurdu. Otelin korumaları zanlı M.A.'yı etkisiz hale getirdi. Yaşanan arbede sırasında darp edilen zanlı M.A. aldığı darbelerle yaralandı.

Saldırı sonrası kanlar içerisinde yere düşen Özcan Deniz, ambulans ile Sissus Özel Hastanesi'ne kaldırıldı. M.A. ise önce Çeşme Devlet Hastanesi'ne ardından Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. M.A.'nın hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Özcan Deniz'in sağ bacağındaki kırığa plak takılacağını söyleyen Sissus Özel Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erkan Sevinç, Deniz'in ameliyatının başarılı geçtiğini ve hayati tehlikesinin bulunmadığını açıkladı.

Özcan Deniz'in manejeri Esin Akdoğan olayın gerçekleştiği anı şöyle anlattı; "Özcan bey programını bitirdikten sonra odasına giderken, hayranları fotoğraf çektirmek istedi. Fotoğraf çekimi sırasında arkamızdan bir el silah sesi duydum. M.A. adlı kişi Özcan beye bir el atış ederek onu yaraladı. İddia edildiği gibi bu şahsın Özcan beyden bir şarkı istediği Özcan beyin de bu şarkıyı söylemedeği şeklindeki görüşler gerçek dışıdır. Böyle bir olay olmadı." dedi.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious