Sanatçılar 'askere' gitmemek için her yolu deniyor

Sanatçılar 'askere' gitmemek için her yolu deniyor.10439
  • Giriş : 26.10.2007 / 13:20:00
  • Güncelleme : 26.10.2007 / 13:22:36

Bu vatan için binler canını feda etti; yine de eder. Ancak bazı ünlülerimiz bu kutsal görevden kaçıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türkiye´nin geçirdiği bu zorluve üzüntülü dönemde gözler askerliğini yapmayan ünlü isimlere çevrildi. Alişan gibi ünlülerin bulunduğu ´asker kaçakları´ listesinde en büyük tepkiyi ise Kenan Doğulu aldı. Şarkcı, 36 yaşında olmasına rağmen vatan borcunu ödemedi. Vatandaşlar, şarkıcıya "10. Yıl Marşı´nı söyleyeceğine askere git" diye tepki gösterdi. Vatandaşlar gibi her erkeğin askerlik yapmasını dile getiren bir diğer isim de Burak Kut´tu. Son zamanlarda yeniden yıldızı parlayan başarılı şarkıcı, Kenan´dan 2 yaş küçük olmasına rağmen askerliğini yaptığını dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

Gururu yaşamalı

"Ahmet, Mehmet ya da Kenan... İsim hiç önemli değil. Vatan borcunu ödemek, her Türk erkeğinin en önemli görevidir. Her erkek, askerliğini yapmalıdır. Ben de şöhretin zirvesindeyken kariyerimi bir an olsun düşünmeden vatan borcumu ödedim. Bence benim yaşadığım gururu en kısa zamanda Kenan Doğulu da yaşamalı."

Kenan Doğulu ve Alişan dışında askerlik durumu en çok tartışılan ünlülerden biri de Fenerbahçe´nin milli futbolcusu Tümer Metin.
Tümer´in askerlik durumu nedeniyle yurt dışına transfer olmayı planladığıda basına yansımıştı.

Ayrıca ünlü popçu Emre Altuğ ve Yalın´ın da askere gitmediği biliniyor. Daha önce de, Metin Akpınar, Zeki Alasya ve Cem Özer´in de çürüğe ayrılarak askerlik görevini yapmadıkları ortaya çıkmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious