Sanatçılardan kapatma davasına tepki

Sanatçılardan kapatma davasına tepki.14210
  • Giriş : 20.03.2008 / 15:26:00

Sanat camiasının ünlü isimleri AK Parti hakkındaki açılan kapatma davasını değerlendirdi. Kayahan, "Ben bir tehdit algılamıyorum" derken Orhan Gencebay, "Türkiye vakit kaybediyor" görüşünü savundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AK Parti hakkındaki açılan kapatma davasını değerlendiren sanatçılar, Türkiye'nin böyle bir sürece girmesinin hiçbir kazanım sağlamayacağını, davanın kapatılma ile sonuçlanması halinde Türkiye'nin kaoasa sürükleneceği görüşünü dile getirdiler.

Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Abdurrahman Yalçınkaya'nın AK Parti ile ilgili kapatma talebine sanat çevrelerinden de farklı tepki-ler geldi. Ünlü sanatçı Kayahan, “Ben belirtildiği gibi bir tehdit algısı görmüyorum” derken, tiyatro sanatçısı Atacan Aslan da “Türkiye kaosa sürüklenir” yorumunu yaptı. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın eşi Semra Özal ise “kazanım sağlamayacak girişimler” olarak değerlendirdi.

TEHDİT GÖRMÜYORUM

Kayahan: (Ses Sanatçısı) Ben iddia edildiği gibi bir tehdit algılamıyorum. Elbette bu bir hukuk işidir. Sonuçta bu iddiayı Anayasa Mahkemesi değerlendirecek. Ben yazıldığı gibi bir tehdit algılamıyorum.

BUNDA DA BİR HAYIR VARDIR

Erol Büyükburç: (Ses Sanatçısı) Türkiye'nin bu tartışmalardan yarar sağlamadığı kesin diyorum. Kısaca her şeyde bir hayır vardır. Bunun da hayırlısı ne ise o olsun istiyorum.

KAOSA SÜRÜKLENİR

Atacan Aslan (Tiyatro Sanatçısı) Eğer bu dava sonucunda iktidar partisi kapatılırsa Türkiye'nin kaosa sürükleneceğini düşünüyorum.

İDDİALAR “İDDİA” BİLE DEĞİL

Ahmet Özal: İddianamedeki gerekçeler kapatılmayı gerektiren suçlamalar değil. Bunlar sebep değil. Ben bölücülük dışında hiçbir partinin kapatılmasını doğru bulmuyorum. İddia diye öne sürülen yazılar iddia özelliği bile taşımıyor

KAZANIM SAĞLAYAMAYIZ

Semra Özal: Türkiye bu tip tartışmalardan hiçbir kazanım sağlayamaz. Daha bütünleştirici bir yapı olması lazım.

Türkiye vakit kaybediyor

Orhan Gencebay: (Ses Sanatçısı) Ülkemizin böyle bir durumda bu tür tartışmalara ayıracak vakti olmamalı. Soğukkanlı bir yaklaşımla hareket edilmesi gerekiyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious