Sanatçıların sağ-sol kavgası

Sanatçıların sağ-sol kavgası.18598
  • Giriş : 10.04.2008 / 11:11:00

Yavuz Bingöl, 10 arkadaşıyla birlikte Oktay Kaynarca'nın bulunduğu kafeyi bastı. Bingöl'ün, "Oktay gibi sağcılar benim adımı ağzına almasın' sözleri magazin gündemine bomba gibi düştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Oktay Kaynarca'nın, nişanlısı Burcu Kara'dan ayrıldıktan sonra adı birkaç aşk dedikodusuna karışan Yavuz Bingöl hakkında söyledikleri, Cihangir'i karıştırdı. Bingöl, 10 arkadaşıyla birlikte Kaynarca'nın bulunduğu kafeyi bastı.

Oktay Kaynarca ile arkadaşı Selçuk Yöntem, önceki akşam Cihangir'deki Smyrna Cafe'de buluştu. Sohbet bir süre sonra Yavuz Bingöl'ün özel hayatına gelip dayandı. Kaynarca, nişanlısı Burcu Kara'dan ayrıldıktan sonra adı önce Vildan Atasever ve sonra Çağla Kubat'la anılan Bingöl için "Nedir bu Yavuz'un yaptığı... Nişanlısından ayrıldıktan hemen sonra, bir hafta adı Vildan Atasever'le anıldı, sonra bir hafta Çağla Kubat'la... Bu delikanlılığa sığar mı?" dedi. Ancak o sırada, Cihangirli olan ve sık sık Smyrna'ya uğrayan Bingöl'ün birkaç arkadaşı da oradaydı.

Bu haberin arkadaşları vasıtasıyla ünlü türkücünün kulağına gitmesi fazla zaman almadı. Duyduklarına çok öfkelenen Yavuz Bingöl, 10 arkadaşını yanına alarak kafeye gitti. Ancak o mekana vardığında, Oktay Kaynarca çoktan çıkmıştı. Bingöl, sadece Yöntem'i bulabildi ve hıncını ondan aldı.

Bingöl, Yöntem'e "Oktay yedi yıllık arkadaşım. Ne düşünüyorsa gelsin yüzüme söylesin. Bu mu delikanlılık dediği? Vildan kardeşim gibidir, Çağla da altı aydır tanıdığım arkadaşım. Onunla Burcu'yla ayrılmadan önce arkadaş olmuştum. Ne yapayım yani, görüşmeyi mi keseyim? Oktay gibi sağcılar benim adımı ağzına almasın. Sen de bunlara prim veriyor, konuşturuyorsun" diye bağırdı. Ardından arkadaşlarıyla beraber mekandan ayrıldı.

Selçuk beni sakinleştirdi

Bu iddialara Yavuz Bingöl'den ise şu yanıt geldi: "O akşam biraz alkollüydüm. Caddeden aşağı yürüyordum, canım da sıkkındı. Son günlerde gazetelerin manşetlerinde gördüğüm olaylar, 80 öncesi dönemi hatırlatıyor çünkü. Kafamı bunlara taktığım için caddede biraz bağırdım. O sırada Selçuk Yöntem çıktı karşıma. Tesadüfen karşılaştık ve kendisi beni sakinleştirmeye çalıştı. Kavga dövüş de olmadı."

SAĞ-SOL BÖLÜNMESİ Mİ?

Bingöl'ün, "Oktay gibi sağcılar benim adımı ağzına almasın' sözleri, "Sanat dünyasında sağ-sol bölünmesi" yorumlarına neden oldu.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious