Sanayi kuruluşlarını kana bulayacaklardı

  • Giriş : 19.03.2007 / 00:00:00

Kocaeli ve İstanbul’da terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda 11 kilo 730 gram A-4 tipi plastik patlayıcı ile yakalanan 12 kişi, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kocaeli Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bir ihbarı değerlendiren Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Kocaeli ve bölge illerinde sanayi kuruluşlarına yönelik bombalı eylem hazırlığında olan terör örgütü PKK’ya yönelik 15 Martta Kocaeli merkez, Körfez ilçesi ve İstanbul’da eş zamanlı operasyon düzenlediği, Kocaeli’nde 8, İstanbul’da 4 olmak üzere toplam 12 kişinin yakalandığı belirtildi.
Operasyonda Adnan T. ve Zeynep T. ile Ekrem P, Meryem K, Leyla Y, Hüseyin G, Apdullah E, Fatih T, Şükrü V, Ramazan Y, Vedat Y, Hüseyin K, yakalandı.
Yakalananların otomobil ve evlerinde yapılan aramalarda 11 kilo 730 gram A-4 tipi plastik patlayıcı ile 10 adet elektrikli kapsül, çok sayıda örgütsel doküman ve yasak yayın ele geçirildiği bildirildi.
Bu kişilerden Adnan T. ve Zeynep T’nin Irak’ın kuzeyinde uzun süre kaldıkları belirlendi.
Gözaltına alınan zanlılar, Kocaeli Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından İstanbul Ağır Ceza Mahkemesine sevk edildiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious