Sanayicilerden emniyete 100 araç yardımı

Sanayicilerden emniyete 100 araç yardımı.17274
  • Giriş : 25.02.2006 / 00:00:00

Kayseri Emniyet Müdürlüğü'nün araç sıkıntısına sanayiciler çözüm buldu. Türkiye genelinde suç oranlarının artışına dikkat eden sanayiciler, polislere 100 binek türü oto yardımı yapılmasını kararlaştırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vali Güneş'in sanayicilerle tanışma toplantısında Kayseri Emniyet Müdürü Orhan Özdemir, personel, araç, yakıt, mobil sistem ve güvenlik kameraları sistemi için desteğe ihtiyaç duyduklarını sanayicilere aktardı.

Toplantının ardından OSB yönetim olağanüstü genel kurul kararı alarak yeniden toplandı. Genel kurulda konuyu tartışan sanayiciler, emniyetin araç sıkıntısını otomobil yardımıyla gidermeyi kararlaştırdı. Bu karar doğrultusunda Kayseri Emniyet Müdürlüğü'ne 100 yeni araç yardımı yapılması karara bağlandı. Genel kurulun ardından OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hasyüncü, sanayicilerin araç yardımına ilişkin kararını Vali Osman Güneş'e iletti. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Vali Osman Güneş, hayırseverliğiyle bilinen Kayserili işadamlarının bu davranışlarıyla büyük bir özveri örneğini daha gösterdiğini söyledi. OSB Başkanı Ahmet Hasyüncü ise hayırsever işadamlarının Emniyet Müdürlüğünün taleplerini geri çevirmeyeceğini beklediğini, nitekim de böyle olduğunu ifade etti.

Sanayicilerin yaptığı araç yardımıyla Kayseri'de polisin olaylara daha etkin müdahalesi bekleniyor. Kayseri'nin her ne kadar 'Huzur şehri' olarak anılıyor olmasına rağmen birtakım olayların yaşandığını belirten Vali Osman Güneş, yapılan 100 araç yardımı ile suç oranlarının düşeceğini umut ettiğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious