Sanayiciye hibe yardım için açık çağrı

Sanayiciye hibe yardım için açık çağrı.18805
  • Giriş : 20.06.2009 / 21:20:00

Denizli KOSGEB Merkez Müdürü Kemal Bildiş, işletmelerin tekil çalışmak ve ''birbirlerinin kuyusunu kazmak'' yerine birleşerek güçlü duruma gelmeleri gerektiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kızılcabölük Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre Kemal Bildiş, Kızılcabölüklü sanayici, esnaf ve küçük ölçekli işletme sahiplerine KOSGEB'in çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İşletmelerin KOSGEB'den nasıl yararlanacaklarını ve hangi yolları izlemeleri gerektiğini anlatan Bildiş, merkezden uzakta kalan bölgelerde KOSGEB çalışmalarını anlatmakta zorlandıklarını, kimi küçük sanayici ve işletmelerin bu olanaklardan yararlanamadıklarını dile getirdi.

İşletmelerin yanlış bilgilendirme ve yönlendirmeler nedeniyle yanlış yollar izlediklerini ve zarar ettiklerini vurgulayan Bildiş, şunları kaydetti:

''Tekil çalışmak ve birbirinin kuyusunu kazmak yerine bütün olarak faaliyete devam edip daha güçlü hale gelmek gerekiyor. Birleşin, size kredi verelim, hibe verelim. Dokuma ve el sanatları, üretim ve diğer kollarda Kızılcabölük kalkınsın. Size bilgi verecek arkadaşlar da gelip gelişmeleri anlatsın. 52 çeşit hibemiz var. Kızılcabölük bunlardan yararlansın. Diğer ilçelerimizde de aynı öneriyi sunuyoruz. Parçalanmaktan vazgeçin. Birleşin, büyüyün ve gücünüze güç katın. Makine parkınızı geliştirin, ürününüzü, pazarlamanızı etkin hale getirin.''

Bildiş, üniversite mezunlarını çalıştıran işletmeleri desteklemek ve yeni mezunların iş bulmalarına olanak sağlamak için maaş desteği verdiklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*