Sancaklı Yörükler'i baharı karşılıyor

Sancaklı Yörükler'i baharı karşılıyor.18283
  • Giriş : 09.05.2009 / 15:55:00

Her yıl geleneksel olarak Mayıs ayında düzenlenen Sancaklı Yörükleri bahar etkinlikleri bu senede çeşitli faaliyetlerle kutlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Manisa'nın Sancaklı Beldesi Yörükleri düzenleyecekleri etkinliklerle baharı karşılamaya hazırlanıyorlar. Spil Dağı eteklerindeki Şirin Mahallesi'nde yapılacak etkinlik 10 Mayıs Pazar günü olacak. Sancaklı Yörük Derneğinin organize ettiği şenlikler çeşitli etkinliklerle süslenecek.

Yörük geleneklerinde olduğu gibi Türk bayrağının dikilmesiyle başlayacak. Bu etkinlik çerçevesinde kıl çadırlar kurulacak. Yöresel Yörük giysileri ile halk oyunları sergilenecek. Kazanlarda pişirilecek olan keşkek, bulgur pilavı, ayran ikram edilecek ve yöresel sanatçıların konserleri ile tekinlik son bulacak.

Sancaklı Yörükleri Derneği Başkanı Ahmet Hulisi Arslan etkinlikler ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Amacımız bütün Yörükleri biraya toplamaktır. Yöremizi tanıtmak ve zenginleştirmektir. Birlik berberliğimizi güçlendirmek amacı ile her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz şenliklerimize bütün halkımızı davetlidir.”

Sancaklı Bozköy'ün Belediye Başkanı Âlim Halavurt etkinlikler ile ilgili şöyle dedi:

“Öncelikle bu şenliklerin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yörük şenliğimiz dâhilinde yaptığımız etkinlikler çerçevesinde bütün Yörükler birlik ve beraberliğinin zenginliğini ortaya koymaktadır. Dünyanın her tarafından gelen Yörükler bu sayede kaynaşmakta ve yıllardır birbirini görmeyen arkadaşlar hasret gidermektedir. Birlik ve beraberliğin zirve yaptığı dakikalar yaşanmaktadır. “

Nişancı Paşa Mh. Seyfettin Bey Cad. No 42-A Manisa
Tel: 0 236 239 11 17

sancakliyorukleri@hotmail.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*