Sandıklı MYO'na bilgisayar laboratuarı kuruldu

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Yüksekokulu’na ( MYO) öğrencilerin mesleki gelişmelerini sağlamak ve projelerini değerlendirmek amacıyla, 33 kullanıcılı bilgisayar laboratuarı kuruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde Meslek Yüksekokulu’na ( MYO) öğrencilerin mesleki gelişmelerini sağlamak ve projelerini değerlendirmek amacıyla, 33 kullanıcılı bilgisayar laboratuarı kuruldu.

Teknik donanımı Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Özpınar ve ilçe esnafı tarafından karşılanan bilgisayar laboratuarı törenle açıldı.Sandıklı MYO Müdürü öğretim görevlisi Abdullah Taytak, okulda 974 öğrenci, 12 akademik, 12 idari personelin bulunduğunu söyledi."12 Meslek Yüksek Okulu içinde 3. sıradayız" diyen Taytak, MYO’nun bölgeye sosyal ve kültürel bakımdan katkıda bulunduğunu kaydetti.Taytak, "Açılan 33 kullanıcılı ve projeksiyon sistemiyle donatılmış her bilgisayar her bölümdeki öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı mesleki otomasyon programlarıyla donatılmıştır" dedi.Öğrenmenin çağdaş mekânlarda daha çabuk gerçekleştiğini vurgulayan Meslek Yüksek Okulları Koordinatörü Prof. Dr. Ahmet Şentürk ise üniversite bünyesinde açılan bilgisayar laboratuarı sayesinde çalışmaların daha hızlı yapılacağını, öğrencilerin araştırmaları ile problemlerin çözümüne daha kolay ulaşacaklarını belirtti.Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Özpınar da, bilgisayar laboratuarında öğrencilerin pratiklerini daha rahat şartlarda geliştirip proje üretebileceğini kaydetti.Öğrencilerin teknolojik gelişmeler doğrultusunda kendilerini yetiştirmeleri gerektiğini söyleyen Kaymakam Adnan Kayık, "Bilgisayarsız bir eğitim düşünülemez. Laboratuarda her türlü teknik cihazın mevcut. Bilgisayar laboratuarı sayesinde öğrenciler kendi buluşlarını daha rahat gerçekleştirecek." şeklinde konuştu.Program, laboratuarın açılmasında emeği geçen esnaf ve protokol üyelerine plaket verilmesiyle son buldu.Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious