Şandır: "Öcalan'a 'sayın' demek suçtur"

Şandır:
  • Giriş : 27.11.2007 / 04:04:00
  • Güncelleme : 27.11.2007 / 00:30:30

Mehmet Şandır, MHP'nin; şehitleri siyasi bir propagandaya dönüştürmediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şandır, MHP'nin; şehitleri ve terörle mücadeleyi, siyasi bir propagandaya dönüştürmediğini belirterek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "sokağı tercih ediyorlar" sözlerinin iyi niyetli olmadığını savundu.

Mehmet Şandır, "Terörle mücadele AKP'nin sorumluluğundadır. Terörle mücadeleyi de toplum ve TBMM destekliyor. Güvenlik güçleri hazır olduğunu söylüyor, ama hükümet ayak sürüyor. Yetki teskeresini dondurmaya çalışıyor. Sayın Başbakan, görevini yapmamanın suçluluğu içinde muhalefete çatıyor" dedi.

"Başbakan Erdoğan'ın, partisinin Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada, "Benim 75 Kürt milletvekilim var" dediğini ifade eden MHP Grup Başkanvekili Şandır, bu sözlerin yanlış olduğunu ve bölücü terörle mücadelede sakat bir anlayış olduğunu söyledi.

Anayasa ve kanunlarda hiçbir şekilde Kürt milletvekilliği, Kürt vatandaşlığı gibi bir tanımın olmadığını belirten Şandır, "Bunun varlığını iddia etmek veya ifade etmek bölücülüktür" dedi.

DTP'nin Diyarbakır'da yaptığı mitinge de değinen Şandır, mitingde bölücü terör örgütü elebaşından "sayın" diye bahsedildiğini söyledi.

"Bu ifadeler suçtur. Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuk herkese uygulanmalı" diyen Şandır, DTP'nin Başbakan Erdoğan'dan cesaret aldığını ileri sürdü.

MHP'li Şandır, bir grup milletvekili ile sel baskınına uğrayan Trakya bölgesindeki incelemeleri hakkında da bilgi verdi.

Mehmet Şandır, hazırladıkları raporu yarın parti grubundaki milletvekillerine sunacaklarını ifade ederek, hükümetten; selden zarar gören çiftçilerin doğrudan gelir desteği ödemesinin öne alınmasını ve Ziraat Bankası'na olan borçlarının ertelenmesini talep edeceklerini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious