Sanığın son sözleri salondakileri ağlattı

Sanığın son sözleri salondakileri ağlattı  .6894
  • Giriş : 05.03.2008 / 14:06:00

Adapazarı'nda kendisini teyzesinin oğluyla aldattığı gerekçesiyle 18 yıllık eşini boğarak öldüren sanık, mahkemece 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın mahkemedeki son sözleri duruşma salonunda bulunan iki kızı ile annesini ağlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Geçen yıl 7 Kasım'da Merkeze bağlı Hacıköy'de, kendisini teyzesinin oğlu F.A. ile aldattığı gerekçesiyle iki çocuğunun annesi 37 yaşındaki Havva Özcan'ı iç çamaşırıyla boğarak öldürdürdüğü iddiasıyla yargılanan Muammer Özcan, Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karar duruşmasına çıktı. Duruşmaya tutuklu sanık Muammer Özcan, avukatı Behçet Babakaya, sanığın annesi ile kızları G. Ö. (19) ve G.Ö. (16) katıldı.

Mahkeme heyetinin son sözünü sorduğu sanık Özcan, eşini çok sevdiğini ancak kendisini teyzesinin oğluyla aldattığı için öldürdüğünü söyledi. Eşini öldürdüğü için pişman olduğunu kaydeden Özcan, geride 2 masum yavru bıraktığı için çok üzgün olduğunu belirtti. Özcan şunları söyledi: "Teyzemin oğlu, karısı ile benim aileme hediyeler alıp kandırdı. Hediyelerle eşimin gözünü boyamış. Bundan faydalanıp eşim ile samimiyet kurmuş. Eşimin teyzemin oğluyla görüştüğünü kızım söyledi. Eşimin beni aldattığını elindeki telefonun benim ona almış olduğum telefon olmadığını fark edince öğrendim. Eşimi öldürmek istemiyordum. Ama beni tahrik etti. Geride çok sevdiğim iki kızımı yaşlı anneme bıraktım. Onları üzdüğüm için çok pişmanım. Kızlarım olmasa benim de yaşama ümidim olmazdı." diye konuştu.

Bu arada sanığın kızları G. Ö. ve G.Ö. ise babalarının verdiği ifade sonrası duruşma salonunda ağladı.

'Resmi nikahlı eşini kasten öldürmek' suçundan yargılanan Özcan'ı ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptıran mahkeme heyeti, sanığın suçu eşinin gayri ahlaki yaşantısı ve başka bir kişiyle cinsel ilişki kurması karşısında tahrike kapılarak işlediği gerekçesiyle sanığa verilen cezayı 18 yıla indirdi. Özcan'ın duruşmalardaki iyi hali ve pişmanlık gösteren tavırlarını dikkate alan mahkeme heyeti sanığın cezasını 15 yıla indirdi.

Sanığın kızları ve annesi mahkemenin verdiği karar sonrası da gözyaşlarını tutamadı.

OLAY

Geçen yılki olayda sanık Muammer Özcan, eşi Havva Özcan'ın cep telefonundaki mesajları okuması sonucu kendisini teyzesinin oğluyla aldattığını öğrenmiş. Bunun sonucunda çıkan tartışmada Özcan, eşi Havva'yı iç çamaşırıyla boğarak öldürmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious