Sanık Ertekin: Küçük, tehdit ediyor!

Sanık Ertekin: Küçük, tehdit ediyor!.9952
  • Giriş : 15.03.2009 / 02:07:00
  • Güncelleme : 14.03.2009 / 23:29:38

Ergenekon davası sanıklarının mahkeme heyeti önünde neden rahat konuşamadığı anlaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ergenekon davasında tutuklu sanık Hayrettin Ertekin ile Veli Küçük'ün hem kızı hem de avukatı olan küçük arasındaki tartışma sebep oldu.


Veli Küçük, Cuma günü yapılan duruşmada ilk kez daha önce oturduğu yere değil Hayrettin Ertekin'in salonda sanık bölümünün sağ en arka köşede sürekli bulunduğu yere oturdu. Bu durumdan rahatsızlığını Veli Küçük'ün kızı Zeynep Küçük'e ileten Ertekin; “en azından nezaketen izin istemeniz lazımdı” dedi. Ancak hiç ummadığı bir cevapla karşılaştı. Ertekin'e bağıran Küçük; “git dilekçeni yaz savcılığa bizi şikayet et” dedi.

Tartışma alevlenince duruma üye hakim Sedat Haşıloğlu müdahale etti. Küçük'ü bağırmaması konusunda uyardı. Bunun üzerine tutuklu sanık Hayrettin Ertekin, herkesi şok eden o önemli itirafını yaptı; “BUNUN BABASI İKİDEBİR BİZİ TEHDİT EDİYOR, KÜFREDİYOR. ŞÖYLE YAPIN BÖYLE YAPIN DİYOR.” Aynı cümleleri ikinci kez tekrar etmeye başlayan Ertekin'i Jandarma salondan çıkardı.

Peki bu önemli itirafla neticelenen yer kavgasının geri planında ne vardı?

Veli küçük tutuklu sanıklara ayrılan bölümün soldan üçüncü sırasına, onun arkasına ise Sami Hoştan otururdu. Veli Küçük'ün tüm oturumlar boyunca konuştuğu kişi ise sadece Sami Hoştandı. Ancak Hoştan tahliye olunca Küçük de yalnız kaldı. O gün yani 65 inci celsede öğleden sonra Sami Hoştan duruşma salonuna geldi ve tutuksuz sanıkların en ön sandalyesine yani Veli Küçük'ün hemen arkasına oturdu. İkilinin sohbeti tüm duruşma boyunca devam etti. Küçük'ün konuşurken etrafına bakınması ve sık sık ağzını eliyle kapaması ise dikkat çekti. Bu durum Veli Küçük'ün Sami Hoştan ile konuşarak dışarıya mesaj gönderme çabası olarak yorumlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*