Saniye saniye uyuşturucu satışı

Saniye saniye uyuşturucu satışı.9801
  • Giriş : 18.01.2009 / 14:35:00
  • Güncelleme : 23.09.2016 / 10:35:54

Hacıhüsrev'e düzenlenen uyuşturucu operasyonunda yakalanıp gözaltına alınan şüphelilerin aylarca takip edilerek uyuşturucu alışverişlerinin saniye saniye kaydedildiği ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Beyoğlu polisi ile Narkotik Şubesi ekiplerinin önceki gün Hacıhüsrev Mahallesi'nde düzenledikleri uyuşturucu operasyonunda yakalanıp gözaltına alınan şüphelilerin aylarca takip edilerek uyuşturucu alışverişlerinin saniye saniye kaydedildiği ortaya çıktı.

Hacıhüsrev Mahallesi'nde önceki gün 500 polisin katıldığı ve polis helikopterin havadan destek verdiği "Duman" adı verilen operasyonda 13 kilogram Hint keneviri, 2 kilogram toz esrar, 1 adet bilye atar tabanca, 1 adet kurusıkı tabanca, 79 fişek, 18 bin TL para, 27 adet cep telefonu ve çok sayıda sim kartın ele geçirildiği öğrenildi. 50 evin kapısının kırıldığı operasyonda polis köpeklerinin yardımıyla bulunan uyuşturucu maddelerle ilgili 105 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınıp adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 17'si kadın 40 kişinin tutuklandığı öğrenilirken tutuklananlarını sayısının artabileceği belirtildi. Operasyon öncesinde 3 ay süren teknik takibin yanı sıra gizli kameralarla uyuşturucu trafiğini görüntüleyen güvenlik güçlerinin müşteri kılığında uyuşturucu madde alırken yakalandıkları ve tehlike atlattıkları görüldü.

Güvenlik güçlerine uyuşturucu satan bir şüphelinin alışveriş sırasında gizli kamerayı fark ettiği ve uyuşturucuyu satmaktan vazgeçtiği, ardından polise "Polis misiniz? Size ilaç yok, defolun gidin buradan" demesi dikkat çekti. Başka bir alışveriş sırasında ise satıcılar evden ipe bağladıkları poşeti aşağı sarkıtarak uyuşturucuyu polise verdi. Yine bir alışveriş sırasında ise küçük yaştaki çocukların uyuşturucuyu polise sattıkları gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*