'Sanki bir geceyi Atatürk'le birlikte geçirdim'

'Sanki bir geceyi Atatürk'le birlikte geçirdim'.12562
  • Giriş : 25.10.2008 / 09:45:00

Ünlü sanatçı Aşkın Nur Yengi, bu büyük benzerlik karşısında şok oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ata'yı canlandıran Haluk Bilginer'in makyajı o denli başarılı yapıldı ki eşi Aşkın Nur Yengi bile şaşırdı. Yengi, “Haluk bir gece makyajı ile uyudu. Sanki yanımda Atatürk vardı” dedi.

Ünlü popçu Aşkın Nur Yengi, eşi Haluk Bilginer'in, İş Bankası'nın bir reklamı için kamera karşısına geçerek Atatürk'ü canlandırmasıyla ilgili ilginç bir ayrıntıya değindi.

Reklam çekimleri sırasında sete gittiğini ve makyaj yapılırken Bilginer'in yanında durduğunu anlatan Yengi, "Müthiş bir benzerlik. Çok profesyonel bir ekip vardı. Ama iyi bir oyuncu olduğu için hepsinin üstesinden geliyor" diyerek eşini övdü.

Ünlü şarkıcı Bilginer'le ilgili anısını ise şöyle anlattı "Haluk'un bir gece makyajla kalması gerekti. Çekimler uzun sürdü. O makyajı, saçları ve aksesuarlarıyla kaldı. Ben o gece yanımda hakikaten Atatürk var sandım. Sabah çekimlere devam edildi."

“ÇOCUK BANA BİR KAHVE YAP”

Yengi, daha önce 'Kurtuluş' isimli belgeselde kendisinin de Fikriye rolünü canlandırdığını söyledi. Reklam sonrasında Bilginer'in Atatürk'ün bilindik bazı tavırlarını evde de taklit ettiğini belirten Yengi, "Çocuk bana bir kahve yap' diyordu aralarda" dedi.

25 yıllık makyöz Suzan Kardeş, Bilginer'in Atatürk makyajını yaptı. Deneme çekimleri de dahil ünlü oyuncunun makyajı 40 saat sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*