Sanki Deniz Baykal aday

Sanki Deniz Baykal aday.13188
  • Giriş : 22.03.2009 / 23:19:00
  • Güncelleme : 22.03.2009 / 23:19:36

Sadece Baykal'ın konuşması üzerine gazetecilerden büyük tepki geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP'nin Çağlayan'daki mitingine CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu birlikte geldi. Gazeteciler en çok Kemal Kıllıçdaroğlu'nun konuşma yapıp yapmayacağı konusunu merak ediyorlardı. Ama Kılıçdaroğlu konuşma yapmadı. Baykal ile birlikte miting alanını selamladılar. Sonra Baykal, mitingin sunucusu olan ünlü tiyatro oyuncusu Altan Erkekli'yi sunumundan dolayı yanağından öptü.

Vatandaşları selamlama bittikten sonra Baykal, İstanbul'un taşının toprağının altın olduğunu kaydederek 'İstanbul'u herkes istiyor' ifadesini kullandı. Ve bundan sonra AK Parti hakkındaki eleştirilerine başladı. Baykal, hükümeti en çok işsizlik konusunda vurdu. Seçmenine 'Maaşınız yetiyor mu?' sorusunu yönelterek cevap aldı. Ekonomik kriz konusunda Başbakan Erdoğan'ın 'Birde kriz için öneri sunun' sözüne atıfta bulunarak 'Ben de 7 madde sundum. Siyaseti bırakırım demişti. Sonra ne yaptı. Siz iktidar değilsiniz. Bunları bilmezsiniz' diye konuştu.

ALTAN ERKEKLİ COŞTURDU

CHP'liler Çağlayan meydanını doldururken kürsüye ünlü sinema sanatçısı Altan Erkekli, Uğur Mumcu'ya ithaf edilen "Vurulduk Ey Halkım Unutma Bizi" şiirini okudu ve "Gün gelecel AKP bu millete hesap verecek" dedi. Baykal ve Kılıçdaroğlu gelirkıen ise kalabalığı çoşturmak için 'Geliyorrr. Geliyooorrr' şeklinde tezahüret yaptılar.

SANKİ DENİZ BAYKAL ADAY

Gezeteci Ali Sirmen, Çağlayan mitingi konusunda Deniz Baykal'ı eleştirerek 'Acaba Baykal yeni ne söyleyecek' ifadesini kullanarak 'Kılıçdaroğlu neden konuşmuyor. Sanki CHP'nin İstanbul Adayı Baykal' diye konuştu. NTV'de seçim 2009 programının sunucusu olan Oğuz Haksever'de 'Tüm televizyonlar canlı yayında iken bu fırsatı neden değerlendirmiyorlar' dedi.

Nazlı Ilıcak ise 'Dosya açmak ayrı bir şey. Halkın önünde icraatları anlatmak ayrı bir konu. Belki bu yüzden konuşmasına izin verilmemiştir' şeklinde yorum yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*